Спорт - МАФ обложувалница

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
User avatar
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1858
Joined: 13 Apr 2011, 19:17
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Вељо »

https://www.mkd.mk/sport/drugi-sportovi ... adi-doping" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 7485
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

https://derbi.mk/nba-ligata-ne-pameti-v ... ite-video/" onclick="window.open(this.href);return false;

Eden na ortopedija, drugiot po burek. Car!!
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13474
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

Odamna nemam videno polesno "prakanje" po burek i na ortopedija, cak cak so dva potega :)
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 7485
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

Po stoti pat mozda, ali da imavme malko mozak kakva reprezentacija ke imase Yu, koj drim tim koi bakraci...
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13474
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

James wrote:Po stoti pat mozda, ali da imavme malko mozak kakva reprezentacija ke imase Yu, koj drim tim koi bakraci...
Да, многу пати сме го поновиле тоа али дефинитвно и јас сум сигурен дека во сите главни спортови во светски рамки една Ју репрезентација ќе имаше или при самиот врв или на врвот, тоа е неспорно, опасни играчишта вади овој ебаниов Балкан
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 7485
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

Kako bese ona reklamata, nekoj ednostavno ima stil

https://sportclub.mk/neverojaten-i-zach ... ioni-evra/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13474
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

James wrote:Kako bese ona reklamata, nekoj ednostavno ima stil

https://sportclub.mk/neverojaten-i-zach ... ioni-evra/" onclick="window.open(this.href);return false;
Многу џентлменски потег од Валверде ако е како што се збори, стабилен човек е доста ама не се погодија коцките до крај во целата ситуација. Можно е да има и некој меѓудоговор за кој не знаеме а им одговара и на двете страни па да биде *пола пије-пола шарцу даје*, ипак не се мали пари у игра.

П.С Чекаме Кике Сетијен да видиме како ќе го наштелува раштиманиот механизам на Барса, инаку Кике им закажал и тренинг од сабајле пред утакмицата Со Гранада во недела :) Ако дава шанса на младите играчи од сопствениот погон од прочуената Ла Масиа да се промовираат и докажат во А тимот ондак има поддршка, ако треба и нека не освојат ништо ама да се наштелуваат ко што личи на Барса, ќе пратиме све :)
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 7485
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

Mnogu pedersko rukovodstvo na Barca iskreno. Ja postuem nejzinata skola kako i onaa na Ajaks, i mislam deka ova e naj LGBT rukovodstvo ever.
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29143
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by alvarhanso »

"Спорт"

https://a1on.mk/video/video-skandal-vo- ... -000-evra/" onclick="window.open(this.href);return false;


Багра смрдена! :evil:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13474
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

alvarhanso wrote:"Спорт"

https://a1on.mk/video/video-skandal-vo- ... -000-evra/" onclick="window.open(this.href);return false;


Багра смрдена! :evil:
Какви срамоти се бе мајку им нивна бе ни 100 ни 500 ни 1000 него по милиони дрпаат со финти еј, а ние за децава ќе плаќаме по 1000 денара членарина и плус 50 или 100 денара по утакмица, а оваа овца и тие околу неа ќе дрпаат капом и шаком..., ах бе тоа макаровот златен бе.

А не е сама напротив у играва, што е и нормално пошто вакви шашми не може еден чоек да ги праи, поготово не со години, мора екипа за ова злодело од типот *сложни попови и во петок мрсат*

Туѓи пари лапале лапале се забораиле, една нула една кула мајку им нивна апашка еј, а за децава све сами си подмируеме и опреми и членарини и пат и јадење, кај и да оди детето све си плаќа родителот, овие пари што ги украле до сега а гарант се пута 3 или пута 4 од ова можат да покријат за децава без пари да тренираат и да одат секаде бар по Балканов на трошок на ФФМ еј, милиони евра се тоа, и после фудбалот ни бил на ова дереџе е па ќе биде бе апаши едни сте се забораиле од крадење, али затоа лексуси, мини купери, парфеми ташни одмори за сељанки ко оваа грмеле на ангро, мајку им нивна :glava_vo_zid:
User avatar
Airbus
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 2764
Joined: 02 Dec 2006, 18:07
Location: Boston, Maassachusetts
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Airbus »

Секогаш има решение. :D

Image
Image المجد للسرب ٩٦ اعتراضية
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 7485
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

Mene krajnion pasus me iznenadi, i pred toa primetile falat pari, ja uapsile 2 dena pritvor i pak ja pustile i ovaa ja boli cev. 3 koli, 2 kukji, 3 parceli i cekale istraga. Abe kur da bricat oni komplet bagra, kujznae koj se e umesan.

So vika drugarot Karamba ke plakjame za decava pari za utakmici i treninzi oti na govedata im zinalo dupe. I treba da se ligavis po firmicinja za da im kupat po mocliv dres za da moze da igraat u kalta. Mamicata mamina.

Bar da bese nekoja ubava pa da si kupi cevli od 1000 evra, kakva rugoba coece.
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13474
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

James wrote:Mene krajnion pasus me iznenadi, i pred toa primetile falat pari, ja uapsile 2 dena pritvor i pak ja pustile i ovaa ja boli cev. 3 koli, 2 kukji, 3 parceli i cekale istraga. Abe kur da bricat oni komplet bagra, kujznae koj se e umesan.

So vika drugarot Karamba ke plakjame za decava pari za utakmici i treninzi oti na govedata im zinalo dupe. I treba da se ligavis po firmicinja za da im kupat po mocliv dres za da moze da igraat u kalta. Mamicata mamina.

Bar da bese nekoja ubava pa da si kupi cevli od 1000 evra, kakva rugoba coece.
Еве мал репер кај може да се даваат вака пљачкани пари во интерес на децата на пример ако нормално не ги стрпала оваа овцата и екипата у џеб:

На почеток на Март (од 05 до 08 Март)има турнир во организација на Академија Пандев и Град Струмица нормално во Струмица и околните места кај што има стадиони, за генерации деца родени од 2006-та до 2012-та, бериќатворсн на Ак. Пандев што го организира за да и на наше тло има некое така побројно натпреварување за деца, цена по дете е 4800 денара или у наши пари околу 75 евра горе доле по дете, за 1000 деца да сакаат да платат од пљачканиве пари се 75 иљади евра или 15-тина од тоа што имаат здрпано и за кое го пронашле демек овие за 2018 и 2019, а дрпани се гарант пута 3 или 4 пати повеќе...

Башка убаво ја фатиле за проневера па ја вратиле пак у медот, еј пази..., па дај мајку ви ебам ваша апашка каде со тој памет божем народ нафта пие, им сржала тамо дека све ќе ги исцинкари и ја прибрале назад пак за да заедно мрсат у петок :x
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29143
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by alvarhanso »

Airbus wrote:Секогаш има решение.

Image
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13474
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

Ај ај ај мобилна бесилка модел кран Atlas, да не се мачи ликот да иде до бесилката таа ќе дојде до него, господски :)
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by kocov »

http://www.youtube.com/watch?v=Ue4p3CoNjv0" onclick="window.open(this.href);return false;
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13474
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

https://www.businessinsider.com/kobe-br ... nia-2020-1" onclick="window.open(this.href);return false;

Ne mi se veruva :cry: nek im e lesna zemja
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29143
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by alvarhanso »

https://www.tmz.com/2020/01/26/kobe-bry ... calabasas/" onclick="window.open(this.href);return false;

Сеуште непотврдена вест.

edit: Karamba ме претекнал. Голема трагедија ако е вистина.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41041
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Iko »

Potvrdeno e...golema shteta...strashen sportist i golem shampion...neka pochiva vo mir...:(

http://www.rts.rs/page/sport/sr/story/3 ... ajant.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 7485
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

u bre samo sekunda treba

RIP
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 26 guests