Амеркански ИДИОТИ!

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 33448
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Амеркански ИДИОТИ!

Post by alvarhanso »

Без гласовите на афро-американците и хиспано популацијата, тешко дека може да напраи некој посериозен резултат. Но она ШТО направи, е голема штета за републиканскиот кампус со кандидатурата и кинењето зелени на секој негов настап. Фашизоидните испади кон одредени новинари и јавни личности исто така не му помогнаа многу многу.
За негова несреќа, изборите во САД не се The Apprentice, па такво умислено пувало ко Трамп може и лесно да клизне после одреден период на еуфорија... што и се има десено неколку пати во изминатите изборни циклуси. Сеуште не би ги шкртнал од трка и (Dr.) Бен Карсон и Карли Фјорина, може да изненадат кај Републиканциве. Кај Демокративе е горе доле чисто, Клинтоница доминира, најголема конкуренција и е Берни Сандерс (сенатор од Вермонт, роден во Бруклин NY, евреин). Инаку има шпекулации дека и Џо Бајден сериозно размислува за кандидатура (или го тераат на сила).
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14219
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Амеркански ИДИОТИ!

Post by karamba »

Јас се уште мислам дека нема да добие пас кај републиканциве опиноков, ептен ми е некако реднек и за нивни шоу програми па макар ги имал и сите пари на светов, Џеф Буш како котира мислам дека беше втор после трамп, а Алвар?
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 33448
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Амеркански ИДИОТИ!

Post by alvarhanso »

Според аналитичариве од САД, Џеб Буш нема некои големи шанси, полека полека заостанува во трката, а се чини има и проблем со финансирање на кампањата.
Рик Пери кој важеше за сериозен кандидат пред почетокот на претседателскава трка, исто така тропна.
User avatar
apo_bullseye
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1695
Joined: 26 Feb 2010, 13:53
Location: Скопје
Contact:

Re: Амеркански ИДИОТИ!

Post by apo_bullseye »

alvarhanso wrote:Според аналитичариве од САД, Џеб Буш нема некои големи шанси, полека полека заостанува во трката, а се чини има и проблем со финансирање на кампањата.
Рик Пери кој важеше за сериозен кандидат пред почетокот на претседателскава трка, исто така тропна.
Еден од остатаните посериозни кандидати, кој за жал не исполнува одредени услови. DEEZ NUTS :mrgreen:
Image
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15403
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Амеркански ИДИОТИ!

Post by IgorMKD »

Абе Џо Бајден ако се уклучи може да направи турбиленции, заебан играч со многу влијателни пријателчиња во DC.

А Иванка да ја кандидираме, што викате? :D
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 33448
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Амеркански ИДИОТИ!

Post by alvarhanso »

Може, еве ја ќе коалицирам со неа ако треба. :D
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15403
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Амеркански ИДИОТИ!

Post by IgorMKD »

My man... Ке направиме широка коалиција :D
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 33448
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Амеркански ИДИОТИ!

Post by alvarhanso »

Image
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14219
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Амеркански ИДИОТИ!

Post by karamba »

Имаше уште една интересна деновиве како еден чинук му ја носи тоа фризурата на трампов ама не знам кај ја видов :)
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15403
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Амеркански ИДИОТИ!

Post by IgorMKD »

Image
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests