Бони-Ер

За оние кои ги интересираат фотографските техники и џаболебарење на аеродромите.
For those who are interested in the technics of photography and like to spend time near airports.
Post Reply
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9017
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Бони-Ер

Post by Bobo »

Ан-2

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9017
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Бони-Ер

Post by Bobo »

Ан-2

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9017
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Бони-Ер

Post by Bobo »

An-2

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9017
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Бони-Ер

Post by Bobo »

An-2

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9017
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Бони-Ер

Post by Bobo »

an-2

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9017
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Бони-Ер

Post by Bobo »

an-2

Image
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 11140
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: Бони-Ер

Post by AlexGreat »

Супер!!!
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
apo_bullseye
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1695
Joined: 26 Feb 2010, 13:53
Location: Скопје
Contact:

Re: Бони-Ер

Post by apo_bullseye »

Кога си ги сликал овие ?
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9017
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Бони-Ер

Post by Bobo »

Сабота сабајле.
User avatar
apo_bullseye
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1695
Joined: 26 Feb 2010, 13:53
Location: Скопје
Contact:

Re: Бони-Ер

Post by apo_bullseye »

Bobo wrote:Сабота сабајле.
Другпат кажујте кога ќе има вака. А што прскале против комарци ?
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Бони-Ер

Post by IgorMKD »

Да.
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Re: Бони-Ер

Post by avijacijamk »

Браво, убави фотки...
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
User avatar
antonov
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 325
Joined: 26 Oct 2010, 17:12
Location: Hrvatska - Osijek
Contact:

Re: Бони-Ер

Post by antonov »

odlicne fotke!!! :D
http://www.crospotters.net/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.panoramio.com/user/4598253" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.aviation-spotting.bloger.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9017
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Бони-Ер

Post by Bobo »

Фала.Се надевам за следното сликање ке имам Canon 18-250 Is или 70-300 is Canon
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26475
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Бони-Ер

Post by dragan_mig31 »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Бони-Ер

Post by karamba »

Сликиве тазе Драган? Екстра се, не знам дали прскаа сабајлево или утре ќе прскаат, читав дека викендов ќе биде... Ан-2 најсекси машина :)
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26475
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Бони-Ер

Post by dragan_mig31 »

По тазе амин.Сабајле у 6 и нешто након прскањето :D Ќе прскаат и утре.Го чекам Бобо да се врати дома и да стаи нешто слики.Бевме заедно ја он и скопјеер чисто спотинг малце :)
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9017
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Бони-Ер

Post by Bobo »

Честитките и благодарности идат на адресна н]а Бони-Ер за ова што ни го овозможија денес,а тоа отрпилика изгледаше вака :
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Оваа ми е некако посебно драга
Image
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Бони-Ер

Post by IgorMKD »

Одлично момци!!! :bravo:
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
Makedon
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1441
Joined: 11 Jan 2011, 20:42
Location: Skopje, Macedonia
Contact:

Re: Бони-Ер

Post by Makedon »

Одлични фотки, него момци колку Анушки има Бони-ер? Видов барем 4 различни броја на сликиве. BGF, BGK, BGN, BGM
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests