Аеромитинзи 2010год....

Сите интересни случувања поврзани со воздухопловството во светот.
Events and happenings in aviation in the world.
User avatar
Мирче Нешовски
Падобранец
Падобранец
Posts: 28
Joined: 15 Aug 2007, 11:23
Location: Скопје
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by Мирче Нешовски »

Уште две недели и некој ден до Кечкемет! Ке имаме ли некоја организација?
Према viamichelin.com богами има 714km до таму.
Знае ли некој каде во близина може да се преноќи, и то ...
MirceN
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9017
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by Bobo »

Што се 714 км со добро ауто:)
User avatar
Мирче Нешовски
Падобранец
Падобранец
Posts: 28
Joined: 15 Aug 2007, 11:23
Location: Скопје
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by Мирче Нешовски »

2 X 357 Km
He,he
MirceN
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by karamba »

Видео од пристигања и вежби на митингов Farnborough 2010,на крајот видеово е екстра :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=gSSqq8vk ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by IgorMKD »

karamba wrote:Видео од пристигања и вежби на митингов Farnborough 2010,на крајот видеово е екстра :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=gSSqq8vk ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Јеботе... :bravo:
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9017
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by Bobo »

Uauuu...
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by karamba »

Дечки како функционира ова USTREAM-ов за гледање во *живо* или во реално време ако може некое појаснување кој го разбира?Ова видео е од вчера 19.07. од Farnborough 2010,долго е али лесно се премотува и е интересантно
http://www.ustream.tv/recorded/8378674#" onclick="window.open(this.href);return false;
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9017
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by Bobo »

Сликиве ми ги прати другар... уживајте
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by Skopjeair »

Aj prvo da vidime kolku luge sme za Keckemet, pa da pravime matematiki za organizacija! Site sto sakaat da odat neka pisat!
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
apo_bullseye
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1695
Joined: 26 Feb 2010, 13:53
Location: Скопје
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by apo_bullseye »

Jas sum za, no, samo pisete koga se trga i kolku ke koshta odprilika :)
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Аеромитинзи 2010год....

Post by karamba »

Го пратев митингов Кечкемет 2010 по нет-ов колку можев денес и вчера,дефинитивно најдобро нешто што се десило во наше поблиско опкружување,браос за Маџарица млада :D .Штета,паспорт проблем за годинава за мене,али ова стварно вредеше да се гледа за не многу пари Има многу слики и видео материјал,али за мене поготово од лани на Батајница кога го видов од блиску во живо ме воодушевува овој авион,мерак за око,машинче,едвај чекам да стигнат нашите :sluzim_narodu:
http://www.youtube.com/watch?v=-lPsFXpo ... re=channel" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=ataEn8z9 ... re=channel" onclick="window.open(this.href);return false;
Во Маџарските има и наши средства,од Телекомот :D :D :D .
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest