24 - 26 Јуни Ле Бурже!

Сите интересни случувања поврзани со воздухопловството во светот.
Events and happenings in aviation in the world.
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30407
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: EUROTRIP: 24 - 26 Јуни Ле Бурже!

Post by alvarhanso »

Кога биле русите озбилни на вакви настани. Стандардни пациенти ти се они. :D
Еве неколку галерии како утеха:
http://www.armyrecognition.com/?task=al ... =undefined" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.avweb.com/news/special_event ... 843-1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.avweb.com/news/special_event ... 851-1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: EUROTRIP: 24 - 26 Јуни Ле Бурже!

Post by IgorMKD »

karamba wrote:Додека чекаме Игор да се прибере и да почасти со некоја од земја сликана,еве една традиционална и секогаш интересна слика од воздух,F15ката машала голема!

Image
Братче, не стигнав да кажам дека оваа година во последен момент го откажав патувањето за Париз... Sorry, слики од мене во 2013 :D
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: EUROTRIP: 24 - 26 Јуни Ле Бурже!

Post by karamba »

Еее брат баш се разочарав да ти кажам право,ја помислив дека те снема на МАФ викам гарант му ја опалил нагоре ќе имаме ексклузива,мислам и дека спомна дека ти е у план :( здравје боже следниот во 2013 е јубилеен тогаш мора да си таму :) уживај и добредојде назад.
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: EUROTRIP: 24 - 26 Јуни Ле Бурже!

Post by IgorMKD »

karamba wrote:Еее брат баш се разочарав да ти кажам право,ја помислив дека те снема на МАФ викам гарант му ја опалил нагоре ќе имаме ексклузива,мислам и дека спомна дека ти е у план :( здравје боже следниот во 2013 е јубилеен тогаш мора да си таму :) уживај и добредојде назад.
Фала братче... За да ти се оддолжам за едно 20 дена ќе ти посветам нешто посебно... Не прашувај што, само биди стрплив :D
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: EUROTRIP: 24 - 26 Јуни Ле Бурже!

Post by karamba »

IgorMKD wrote:
karamba wrote:Еее брат баш се разочарав да ти кажам право,ја помислив дека те снема на МАФ викам гарант му ја опалил нагоре ќе имаме ексклузива,мислам и дека спомна дека ти е у план :( здравје боже следниот во 2013 е јубилеен тогаш мора да си таму :) уживај и добредојде назад.
Фала братче... За да ти се оддолжам за едно 20 дена ќе ти посветам нешто посебно... Не прашувај што, само биди стрплив :D
ОК,трпение спасение,може да сум на одмор во тој период ама нема да биде долго.
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: EUROTRIP: 24 - 26 Јуни Ле Бурже!

Post by IgorMKD »

karamba wrote:
IgorMKD wrote:
karamba wrote:Еее брат баш се разочарав да ти кажам право,ја помислив дека те снема на МАФ викам гарант му ја опалил нагоре ќе имаме ексклузива,мислам и дека спомна дека ти е у план :( здравје боже следниот во 2013 е јубилеен тогаш мора да си таму :) уживај и добредојде назад.
Фала братче... За да ти се оддолжам за едно 20 дена ќе ти посветам нешто посебно... Не прашувај што, само биди стрплив :D
ОК,трпение спасение,може да сум на одмор во тој период ама нема да биде долго.
Ти само терај одмор :twisted:
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Re: EUROTRIP: 24 - 26 Јуни Ле Бурже!

Post by Зоран »

Што ли ке е толку посебно, ке ни сликаш некој нов хеликоптер......???????? макар од соседството да е.
User avatar
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 03:21
Location: Лозана
Contact:

Re: 24 - 26 Јуни Ле Бурже!

Post by Scylla »

Ајде да ви ја покажам мојата мини репортажа од овогодинешниот саем во Париз.

Најпрвин она што беше прикажано на земја низ штандовите:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Внатрешноста на Ц5

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Дел од летачката акција

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

ImageImage

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Дел од моделите внатре во штандовите каде имаше многу агенции и субјекти кои бараат пред се механичари и инженери, како и многу пилотски школи и летачки академии

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Досетлив спотер

Image

Искусен спотер

Image

Многу повеќе слики погледнете во овој албум, доста е тука од 49-тиот париски аеромитинг. :D

Image

Image

Задолжително погледнете го лудачкото шоу кое го покажа џинот на Ербас...јас останав со отворена уста :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=kqTJ691Fd0Q" onclick="window.open(this.href);return false;

Фантастични демонстрации исто така имаа и Тајфун, Рафал, еден куп Алфа џет, Ф16, акробатската група на Франција...и многу други.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: 24 - 26 Јуни Ле Бурже!

Post by IgorMKD »

Секоја чест братче, да си жив и здрав!

:bravo: :bravo: :bravo:
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: 24 - 26 Јуни Ле Бурже!

Post by karamba »

Конечно да ги видам сите слики убаво(домашното ПЦ и нет-от почнаа да трокираат им се видоа многу слики наеднаш)Scylla,фала ти многу за исцрпнава фото репортажа друго е вака кога се гледа од наш чоек :bravo:
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9017
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: 24 - 26 Јуни Ле Бурже!

Post by Bobo »

Scylla :bravo:
User avatar
apo_bullseye
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1695
Joined: 26 Feb 2010, 13:53
Location: Скопје
Contact:

Re: 24 - 26 Јуни Ле Бурже!

Post by apo_bullseye »

Одлично ! ! ! :bravo:
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests