Monterey California 2009

Сите интересни случувања поврзани со воздухопловството во светот.
Events and happenings in aviation in the world.
Post Reply
User avatar
Vlatko654
Падобранец
Падобранец
Posts: 13
Joined: 19 Feb 2011, 01:31
Contact:

Monterey California 2009

Post by Vlatko654 »

Здраво на сите. Јас сум нов член на форумов ама долго време ве читам :D Јас сум еден голем љубител на авиони со многу мало познавање на нив, но сепак преку овој форум и играње FSX стотици часови научив многу работи. Еве неколку слики, иако некои се со послаб квалитет затоа што ми се од Фејсбук а неможам да ги најдам во оригиналната големина. Значи ова беше 2009 година, во близина на Монтереј (Калифорнија). Точно не ми текнува како се викаше името на овој air show но сепак еве неколку слики, иако имав многу повеќе и многу поинтересни но неможам да ги најдам :roll:

П.С. Инаку среќа што си земав тампони за уши. Ова дефинитивно ми беше едно од најдобрите моменти во мојот живот, да се види брзината на еден воен авион и пред се да се слушне јачината на самиот моќен звук, тоа е нешто што неможев да си го замислам пред да отидам на овој air show. + 2/3 слики од интересни коли

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 23:39
Location: New Foxсиче!
Contact:

Re: Monterey California 2009

Post by KVARK »

Добро дојде Влатко! Сликите се навистина убави, а ти си среќен човек бидејќи ти се укажала можност да присуствуваш на еден таков авијациски настан.


Се читаме... :D
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 42218
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Monterey California 2009

Post by Iko »

Edno golemo dobredojde i od mene!

Inaku slikite se odlichni! :bravo: :bravo: :bravo:
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30407
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Monterey California 2009

Post by alvarhanso »

Супер слики! :bravo:
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest