Аеро Митинг 2011, Битола

Сите интересни случувања поврзани со воздухопловството во светот.
Events and happenings in aviation in the world.
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5806
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Trpkovski Vladimir »

Тего-те, градоначалникот ни на Битола, се спрема да го провози Галебчето. :vojnik_fraer: :vojnik_fraer:

Image

Во меѓувреме, тргна Утвава за да ја шлепува едрилицата Бланк (ако не се лажам). :oops:

Image

Додека Галебот сеуште доручкуваше (или ручек беше, не се сеќавам, сонцето ми удри во глава). :D

Image

Во меѓувреме, главниот работен „коњ“ на аеромитингот, ги подигна и исфрли падобранците, кои го разшаренеа небото на спортскиот аеродром Логоварди.

Image

Image

Image
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5806
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Trpkovski Vladimir »

Image

Кој поуспешно, кој помалку успешно, ама сите среќно и неповредено се спуштија.

Image

Image

Image

И по успешното спуштање, една заедничка групна фотографија со знамето. За среќа јас успеав да ги фотнам, пред да се насобере гужвата кај нив од мали деца и родителите кои сакаа да си ги сликаат децата со храбрите „чичковци“ и „тетката“ падобранец (о дааа, меѓу скокачите имаше и една дама :D ).

Image

А тука се и претставниците на медиумите, кои желно исчекуваат интервју. (За жал не на мене :? :? )

Image
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5806
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Trpkovski Vladimir »

За тоа време, Бланкот растура во воздух. Никогаш не би поверувал дека една едрилица може да изведува такви маневри. Штета што имам слаб фото-апарат. :roll:

Image

Утвата се враќа од шлепот.

Image

Image

И тогаш, во договорениот термин, доаѓаат тракторите за да ја оладат малку земјата и навадат тревата, бидејќи беше голема горештина. :D :D

Image

Image

Оваа посебно ми се допаѓа, ама да ги немаше главите на дното на сликата. :evil: :evil:

Image

И нормално, после вадењето и ладењето, мора да се изврши инспекција на сработеното. 8) 8)

Image

Image
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5806
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Trpkovski Vladimir »

Е тогаш на ред дојде малечково.

Image

Image

Ах, да, тука е и верната АПА која ги сервисираше авионите.

Image

Ултралесново одлично леташе. :bravo: :bravo:

Image

Image

Image
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5806
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Trpkovski Vladimir »

Челична крила наше армије.

Image

Да се разбереме, не се подсмевам, за жал само тоа го имаме од фиксната авијација (Су-25 сеуште не лета).

Image

Пробав да дофрлам до кај пилотот, ама за жал, немам толкав домет. :oops:

Image

И тогаш тргна ѕверот !!!!!

Image

Image

Image
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5806
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Trpkovski Vladimir »

Image

Image

Image

Image

Image

Image
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5806
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Trpkovski Vladimir »

Ку**ња. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Image

Image

За тоа време, Г-2 се спрема за второто полетување.
Инаку должам извинување за тоа што немам повеќе фотки од Г-2, него безуспешно се обидував да го снимам, ама поради мојата слаба техника и „техника“ во тоа и не бев многу успешен. :oops: :oops:

Image

Да се вратиме на Ѕверот. :D :D

Image

Image
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5806
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Trpkovski Vladimir »

Ѕверот заврши, а Чарли се спрема да полета.

Image

Ефикасно

Image

Елегантно

Image

Екстравагантно

Image

Image

А богами и убава задница. :mrgreen: :mrgreen:

Image

Image

Image
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5806
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Trpkovski Vladimir »

Image

Image

Image

Image

Image
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5806
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Trpkovski Vladimir »

Единствена фотка од Г-2 во лет, што со срам можам да ја покажам. :oops: :oops:

Image

МАП 7712 стапува во акција.

Image

Image

Убава задница.

Image

Мислев на хеликоптерот, не бидете такви, ги засрамивте девојчињава. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Image

Хмммм, спомнав задница ???

Image

Е ова е стара добро исслужена задница. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

И на крај, за довидување до следниот аеромитинг....

Image
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by kocov »

Aбе оти вака ги срамите жените во битолата не е убо вака :D :D, тоа со чупињата можи да бидат нечија сестра, брачеда, женска и тнт или таа во белото нечија тетка :D . Убај слики направивте особено со зелените змејови.
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by karamba »

Кочов,што да прајме бе пријател ко имате и ајродром и убај чупиња :lol: нема ништо лошо тука,башка сликите се како комплимент за дел од убајните што ги има Битола,нема љутиш ебаго :) еве уште едно убо чупе ама со придружба,попатно чупето имаше и убав апарат...

Image
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by kocov »

karamba wrote:Кочов,што да прајме бе пријател ко имате и ајродром и убај чупиња :lol: нема ништо лошо тука,башка сликите се како комплимент за дел од убајните што ги има Битола,нема љутиш ебаго :) еве уште едно убо чупе ама со придружба,попатно чупето имаше и убав апарат...

Image
ништо типот требаше да го скините во фотошоп ја грди сликата, а за лутење не бе зошто жена си жена
погледнете го клипот
http://www.youtube.com/watch?v=P3pmwrtlDaY" onclick="window.open(this.href);return false;
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by karamba »

Кочов у каква форма си бе куре со клиповиве алал да ти е,на секое тенџерче капаче/клипче му наоѓаш,браос ко кошаркариве си :)
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by IgorMKD »

karamba wrote:Кочов у каква форма си бе куре со клиповиве алал да ти е,на секое тенџерче капаче/клипче му наоѓаш,браос ко кошаркариве си :)
Денес е во елемент... :bravo:
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
МАРТИН
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1383
Joined: 02 Jun 2010, 07:40
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by МАРТИН »

karamba wrote:Кочов,што да прајме бе пријател ко имате и ајродром и убај чупиња :lol: нема ништо лошо тука,башка сликите се како комплимент за дел од убајните што ги има Битола,нема љутиш ебаго :) еве уште едно убо чупе ама со придружба,попатно чупето имаше и убав апарат...

Image
абе тргај сликава, ако те фани милицијата за педофилија ќе одговараш :)
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by kocov »

IgorMKD wrote:
karamba wrote:Кочов у каква форма си бе куре со клиповиве алал да ти е,на секое тенџерче капаче/клипче му наоѓаш,браос ко кошаркариве си :)
Денес е во елемент... :bravo:
секогаш сум во елемент ниџна никад не спава он сам се одмара Види Мартин таа сакаше да ја сликата таа е крива со се мести таа така пред апаратот ебаго Ч)
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5806
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Trpkovski Vladimir »

МАРТИН wrote: абе тргај сликава, ако те фани милицијата за педофилија ќе одговараш :)
Еј де, педофилија, нити нешто лошо направивме, нити нешто лошо мислевме, факт е дека во Битола има прекрасни девојки, а со нашиве фотки тоа и се покажува. Битолчани, треба да бидете горди на ваква убајна. :D :D
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
МАРТИН
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1383
Joined: 02 Jun 2010, 07:40
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by МАРТИН »

Trpkovski Vladimir wrote:
МАРТИН wrote: абе тргај сликава, ако те фани милицијата за педофилија ќе одговараш :)
Еј де, педофилија, нити нешто лошо направивме, нити нешто лошо мислевме, факт е дека во Битола има прекрасни девојки, а со нашиве фотки тоа и се покажува. Битолчани, треба да бидете горди на ваква убајна. :D :D
Горди сме, само проблем имаме не знајш дали 15 16 или 24 25 имаат :) ко ова на сликава :)
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5806
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Trpkovski Vladimir »

За гледање и не е проблем, а ние барем ништо друго и не пробавме да направиме. :) :)
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests