Аеро Митинг 2011, Битола

Сите интересни случувања поврзани со воздухопловството во светот.
Events and happenings in aviation in the world.
Post Reply
User avatar
Flug
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 518
Joined: 19 May 2007, 17:42

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Flug »

Битолчани, откријте шо ќе има годинава кај вас, да знам за колку дена да барам одмор од работа, со едно идење на аеродром кеф не се брка, барем два пати да дојдам за просечна програма, а ако имате нешто егзотично и големо, да идам три пати до кај вас.
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by kocov »

ф-15, б-52, ту-95 па ние се тоа ке го киднапираме и ке одиме на скопје еднаш за секогаш да го решиме :D :evil:
Се изгледа стандарт како секоја година оваа ние што го имаа од воени летала овие цивилните така јас мислам што би имало друго и јас незнам сепак треба пари за да се донеси нешто така интересно
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
Христијан
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 2749
Joined: 16 Sep 2009, 23:14
Location: Република Македонија
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Христијан »

kocov wrote:ф-15, б-52, ту-95 па ние се тоа ке го киднапираме и ке одиме на скопје еднаш за секогаш да го решиме :D :evil:
Се изгледа стандарт како секоја година оваа ние што го имаа од воени летала овие цивилните така јас мислам што би имало друго и јас незнам сепак треба пари за да се донеси нешто така интересно
Зошто бе Скопје да го решавате, што ви згрешиле скопјани? :)
The only easy day, was yesterday!
User avatar
Pelivan
Падобранец
Падобранец
Posts: 35
Joined: 26 Feb 2008, 13:38
Location: Prilep,Macedonia
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Pelivan »

Неофицијално овогодишниот Аеро Митинг 2012 нема да се одржи , а официјално треба да кажат организаторите :/
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26475
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by dragan_mig31 »

Ех штета.Стварно штета.А почна да прераснува у јубилејно дешавање кое кај нас не е видено у последниве 20 години :S
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5806
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Trpkovski Vladimir »

Бога ми, штета, а таман го темпирав одморот за да можам да ги фатам и Батајница и Битола. :? :roll: :|
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by kocov »

Христијан wrote:
kocov wrote:ф-15, б-52, ту-95 па ние се тоа ке го киднапираме и ке одиме на скопје еднаш за секогаш да го решиме :D :evil:
Се изгледа стандарт како секоја година оваа ние што го имаа од воени летала овие цивилните така јас мислам што би имало друго и јас незнам сепак треба пари за да се донеси нешто така интересно
Зошто бе Скопје да го решавате, што ви згрешиле скопјани? :)
e заради то дека нема да се одржи ете зато
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26475
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by dragan_mig31 »

Кочов отиден си ти брат :D
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Христијан
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 2749
Joined: 16 Sep 2009, 23:14
Location: Република Македонија
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Христијан »

kocov wrote:
Христијан wrote:
kocov wrote:ф-15, б-52, ту-95 па ние се тоа ке го киднапираме и ке одиме на скопје еднаш за секогаш да го решиме :D :evil:
Се изгледа стандарт како секоја година оваа ние што го имаа од воени летала овие цивилните така јас мислам што би имало друго и јас незнам сепак треба пари за да се донеси нешто така интересно
Зошто бе Скопје да го решавате, што ви згрешиле скопјани? :)
e заради то дека нема да се одржи ете зато
па скопјани ли се криви за тоа?
The only easy day, was yesterday!
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 11140
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by AlexGreat »

Има инфо зошто нема да се одржи? Ајде „официјалните„ да се обратат и да кажат. Минатата година лудница беше сега ... ладен туш. :nenene:
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 11140
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by AlexGreat »

Видеа кои ги направив на аеромитингот 2011 Битола..се разочарав бидејќи и покрај HD-то не испаднаа како што ги имам на ПЦ, но се надевам дека ќе ве бендисаат... :)

http://www.youtube.com/watch?v=yUkYJMnBfw8" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=9tNcDJm8I9Q" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=UcqyJjqQ_yk" onclick="window.open(this.href);return false;

padobranec
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
ninost
Падобранец
Падобранец
Posts: 24
Joined: 10 Apr 2010, 01:17
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by ninost »

ke ima aeromiting vo bitola ovaa godina?
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by kocov »

ninost wrote:ke ima aeromiting vo bitola ovaa godina?
Би требало да имаа чедо божјо

Image
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9017
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Аеро Митинг 2011, Битола

Post by Bobo »

http://www.redstar.gr/Foto_red/Other/Bitola.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.redstar.gr/Foto_red/Exibitio ... C03432.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest