11 Октомври - Софија

Сите интересни случувања поврзани со воздухопловството во светот.
Events and happenings in aviation in the world.
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 11140
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: 11 Октомври - Софија

Post by AlexGreat »

Може некој да даде инфо за трошоците за превоз и сл.?
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26480
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: 11 Октомври - Софија

Post by dragan_mig31 »

Види со Скопјеер.Он прави списоци.Мислам дека е све пуно али пробај.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: 11 Октомври - Софија

Post by Skopjeair »

1500 денари ќе биде, се оди сабајле и се враќа после аеромитингот. Кој е заинтересиран нека пише
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26480
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: 11 Октомври - Софија

Post by dragan_mig31 »

http://www.youtube.com/watch?v=VpIiDxscFB0" onclick="window.open(this.href);return false;
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: 11 Октомври - Софија

Post by karamba »

Обаче јако!
User avatar
apo_bullseye
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1695
Joined: 26 Feb 2010, 13:53
Location: Скопје
Contact:

Re: 11 Октомври - Софија

Post by apo_bullseye »

Програмата.

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9017
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: 11 Октомври - Софија

Post by Bobo »

Сложен пилотаж на малка височина със самолети РС-9М :twisted:
User avatar
Bofors
Падобранец
Падобранец
Posts: 180
Joined: 10 Aug 2009, 20:42
Location: Skopje
Contact:

Re: 11 Октомври - Софија

Post by Bofors »

samo da prasam za nedela sto e planot imali nekakov prevoz i moznost da se odi info ako moza i kolku ke kosta
one bullet one life
User avatar
leopard
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2009, 11:47
Location: Skopje
Contact:

Re: 11 Октомври - Софија

Post by leopard »

Другар,темава е аеромитинг 11.10.2014.Тебе те интересира макетарскиот натпревар претпоставувам?А тоа е на 12.10.2014,така да си ги продал дрвата одамна ти :D Ти реков да се јавиш кај Драган,поим немаат луѓево тука дека во недела има натпревар макетарски,само забуна ствараш со прашањево,ќе помислат дека пак за еден ден е одложен аеромитингот.Заврти телефонот потроши некој денар,не замарај луѓе за работа што можеш сам да ја завршиш.
Напред към комунизма
User avatar
Bofors
Падобранец
Падобранец
Posts: 180
Joined: 10 Aug 2009, 20:42
Location: Skopje
Contact:

Re: 11 Октомври - Софија

Post by Bofors »

dobro drugar se izvinuvam za mojata glupost
one bullet one life
User avatar
apo_bullseye
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1695
Joined: 26 Feb 2010, 13:53
Location: Скопје
Contact:

Re: 11 Октомври - Софија

Post by apo_bullseye »

http://airforce.mod.bg/bg/AS/Brochure_airshow.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Брошура со податоци за техниката која ќе учествува, како и слики од пилотите (пар со опасни бркови :) ) интересни факти итн...
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Re: 11 Октомври - Софија

Post by MaKoM »

eden sovet za tie sto ke odat za Sofija...koga ke ve prasat sto praznik e 11 oktomvri ..da ima kazete den koga Makedonija se krena protiv bugarskiot fasizam :vojnik_wink:
...shoveling shits up the hill...
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9017
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: 11 Октомври - Софија

Post by Bobo »

Image

Мигове
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9017
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: 11 Октомври - Софија

Post by Bobo »

http://aeropress-bg.com/novini/36-news/ ... sofia.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: 11 Октомври - Софија

Post by IgorMKD »

Кинат бугарите, браво! Барем на ваков настан да се ок пошто се жив потоп во секојдневие.
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26480
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: 11 Октомври - Софија

Post by dragan_mig31 »

Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
leopard
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2009, 11:47
Location: Skopje
Contact:

Re: 11 Октомври - Софија

Post by leopard »

Еве и од мене една слики од Аеромитингот.

Image

Image
Напред към комунизма
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26480
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: 11 Октомври - Софија

Post by dragan_mig31 »

http://www.youtube.com/watch?v=O7D-kLrPJZc" onclick="window.open(this.href);return false;
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest