Авиони низ Македонија

Историјат на важните чекори и остварувања кои придонесле за формирањето на денешната авијација.
A historic review of the important steps and achievements that contributed for the aviation of today.
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26338
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Авиони низ Македонија

Post by dragan_mig31 »

Tesko toa so ovaa bagra u zemjava ;)
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 42195
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Авиони низ Македонија

Post by Iko »

Ja i Sale (Karamba) kje drzhime butka so Leskovachka skara ispred, Kocho kje ima servis za auto-zhirovi i lokalen shtab na DRPMNE, Aleks kje drzhi tezga so shekjerna vuna i ushekjereni jabolka, Igorche kje obezbeduva grantovi od Zapad, a Zoki kje raboti ko preveduvach za stranski posetiteli...i za inat na dushmanite po cel den kje echi buzukadiko i laiko muzika od zvuchki:

http://www.youtube.com/watch?v=Q29r5qjOvmQ" onclick="window.open(this.href);return false;

I za da bideme u tek so hipsterski ligavenja i LGBT-chki korektni - muzejot kje go narecheme "Jao, dushiche bejbi!"...
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Авиони низ Македонија

Post by karamba »

Iko wrote:Ja i Sale (Karamba) kje drzhime butka so Leskovachka skara ispred
Врв давам околу 5 дена на бизнисот ако е со храна и пијачка поврзан а ја и ти го водиме..., ќе го испиеме и изедеме со другарите и музикиве заедно и бутка капут :lol: , не сме за тоа ние бате Ико

Убави се овие идеи Филип ама ко што вика Драган не бе брате со ваква самоуништувачка и деструктивна народија ништо не успева овде, корпа една за ѓубре ќе ја стават и за еден ден некое говедо ќе ја искрши или клупа, знаци и слично, не па нешто вакво да се одржи на ниво, со експонати и со све :roll:
User avatar
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 6624
Joined: 02 Jul 2014, 19:44
Contact:

Re: Авиони низ Македонија

Post by Zoran MAF »

karamba wrote:
Iko wrote:Ja i Sale (Karamba) kje drzhime butka so Leskovachka skara ispred
Врв давам околу 5 дена на бизнисот ако е со храна и пијачка поврзан а ја и ти го водиме..., ќе го испиеме и изедеме со другарите и музикиве заедно и бутка капут :lol: , не сме за тоа ние бате Ико

Убави се овие идеи Филип ама ко што вика Драган не бе брате со ваква самоуништувачка и деструктивна народија ништо не успева овде, корпа една за ѓубре ќе ја стават и за еден ден некое говедо ќе ја искрши или клупа, знаци и слично, не па нешто вакво да се одржи на ниво, со експонати и со све :roll:
:D :D :D :D
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest