Спорт - МАФ обложувалница

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41041
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Iko »

https://www.index.hr/sport/clanak/raja- ... 62442.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 7485
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

Jure Franko so k*reto tanko.
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13474
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

Сараево 1984, закон! Се сеќавам ама како низ магла веќе мајку му, до пред некое време ми се моташе по дома некој отварач за тапи со Вучко :)
User avatar
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 3826
Joined: 13 Dec 2017, 11:54
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by filipv »

Само да ви се пофалам дека штотуку мезев и пиев сокче со Васил Рингов, Шабан Трстена и Зоран Михајлов. :-)

Шабан е најпозитивниот лик што сум го запознал во последниве неколку години.
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41041
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Iko »

Samoupraven Olimpiec i junak na nashata mladost!


- So kakvi ambicii pristignavte vo Seul?!?

...So avion be!- Druže Trstena - kako ocjenjujete večerašnji neočekivani poraz?!?

...Ah bee...šta da VIM GA kažem...ova noČ - nije bila moj dan!Image
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29143
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by alvarhanso »

- Што имате да кажете пред вечерашната борба?

- Ја све што имам да кажем ќе кажем у душек.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41041
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Iko »

Dusha mila...:lol:
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13474
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

filipv wrote:Само да ви се пофалам дека штотуку мезев и пиев сокче со Васил Рингов, Шабан Трстена и Зоран Михајлов. :-)

Шабан е најпозитивниот лик што сум го запознал во последниве неколку години.
Какви легенди се тие ликови Филип алал вера, гарант било интересно :)
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 7485
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

http://www.youtube.com/watch?v=cYWVbLv1wgY" onclick="window.open(this.href);return false;

respect za tipot sto da go frlis od zgrada, kje izvadi sut pa i ke pogodi.
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13474
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

James wrote:http://www.youtube.com/watch?v=cYWVbLv1wgY

respect za tipot sto da go frlis od zgrada, kje izvadi sut pa i ke pogodi.
Каков потег на тренерот (инаку на противничкиот тим), алал вера :bravo:

Дирк е невидена легенда малтене од кога можеме ние да гледаме НБА он е активен ан теренот, беше дел од оние пеколни екипи кои во тимовите ги имаа еден Мелоун, Џордан, Олајџувон, Ентони Пени Хардавеј и слични асови, браос за швабецот :bravo:
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 7485
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

https://mobile.twitter.com/chargenick15 ... 8766030848" onclick="window.open(this.href);return false;

Maskovo branenje gol na abrakadabra duri i rache mu pruzi Ibra. Braos...
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13474
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

James wrote:https://mobile.twitter.com/chargenick15 ... 8766030848

Maskovo branenje gol na abrakadabra duri i rache mu pruzi Ibra. Braos...
хахааа жива му ја фати, цар :)
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13474
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

Вчера Ајакс денес М.Јунајтед...па има ли поголем мерак другари, ма хуманизам и ренесанса бре :)
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 7485
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

Radi gjuptinov epten mi se naprai merak.

https://ekipa.mk/nejmar-mnogu-mnogu-lut-e-ete-se-site/" onclick="window.open(this.href);return false;

So pisa bekoj bistar covek, Mancester United treba sega da zemat i da go otpustat i onoj drugion ligus Murinjo uste ednas za sekoj slucaj.

Kako i da e bravos i za Ajaks i za MU so gi isperdasija toa govnata platenicki, posebno ova smrdeniot klub na preplateni primadoni za lecenje na kompleksi na retardirani kamilari.
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 7485
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

http://www.youtube.com/watch?v=e7BveD-VzTU" onclick="window.open(this.href);return false;

Ama ninja poteg, braos
User avatar
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1858
Joined: 13 Apr 2011, 19:17
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Вељо »

https://off.net.mk/offside/fudbal/tursk ... t-na-elmas" onclick="window.open(this.href);return false;
:lol:
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 7485
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

https://sportmedia.mk/2019/03/22/%D0%BD ... %25d1%2598" onclick="window.open(this.href);return false;

imame heroi a na koi ne im obrnuvame vnimanie kolku sto zasluzuvaat. Realno uspesite na ovie lugje vredat duplo od zdravite sportisti. A gi precekaa samo nivnite roditeli i bliski. Nema avtobus od gradot i iljadnici lugje da gi cekaat. A kur moj nekoj od zdravive so ke se vrati so zlatna medalja. Sram da ni e, vklucitelno i mene so sega jadam govna a ne sum otisol.

Inace, bravos na site SPORTISTI olimpijci od ekspedicijava. Se nadevam smrdenava drzava ke najde nacin da vi se zablagodari, ako vekje moze da gi plakja ovie zdravive paraziti so se kurcat so 8 mi mesta i vajld karti za olimpijada.
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13474
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

Херои, секоја чест :bravo:
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 7485
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

https://365.com.mk/293005/od-navivachka ... glichanite" onclick="window.open(this.href);return false;

Ona koga covecnosta ipak ke preovlada
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13474
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

James wrote:https://365.com.mk/293005/od-navivachka ... glichanite

Ona koga covecnosta ipak ke preovlada
Добар потег на црногорциве, за пофалба. Инаку тешка беше таа утакмица за гледање, џетичи кркнаа 5 гола а имаше доста тензија пошто урлаа црногорците особено на црнците играчи на Англија со познатите мајмунски имитации...тешки глупаци, тоа е ептен изживеана работа ама цреповите ја практикуваат нажалост сеуште
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests