Спорт - МАФ обложувалница

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 7484
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

https://www.24fudbal.com.mk/vesti/31338 ... rotiv-real" onclick="window.open(this.href);return false;

Prc
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29143
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by alvarhanso »

Dobar :lol:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13474
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

Фино им влезе со зезањево :lol:
User avatar
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1858
Joined: 13 Apr 2011, 19:17
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Вељо »

https://sportski.mk/%D0%B2%D0%B0%D0%BA% ... %BB%D0%BE/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13474
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

Ај, ај, ај како го откажа бреее му легна на десно кроше ко кец на десетка, рангаууу :twisted:
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41041
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Iko »

Ne e za onie so poslab stomak...39:45:

http://www.youtube.com/watch?v=1EgTA1ghMD4&t=2389s" onclick="window.open(this.href);return false;

I komentarot na Captain Obvious...:roll:

"I think - she may be hurt..."


Image

:roll: :glava_vo_zid:
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29143
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by alvarhanso »

Uf.... :shock: :?
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41041
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Iko »

Povtorno - ne e za onie so slab stomak...

https://twitter.com/SamuHernando/status ... 9030562817" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1858
Joined: 13 Apr 2011, 19:17
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Вељо »

Zena e ova?
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41041
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Iko »

Taka velat...so Francuskinjite nikad ne se znae - podlakavi se od Francuzite...:lol:
User avatar
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1858
Joined: 13 Apr 2011, 19:17
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Вељо »

Da ne e nekoj trans gender posho i oni mozat da se takmichat vo zenska konkurencija...
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 41041
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Iko »

Te ja dotichnata...do 2011-ta nastapuvala za rodniot Kamerun, pa potoa se do sega za Francija...

Image
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 7484
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

https://informer.rs/sport/fudbal/432416 ... EVA__Mbape" onclick="window.open(this.href);return false;

Mbape trca 40 km/h be mu ebam piperot. Puuu
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13474
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

James wrote:https://informer.rs/sport/fudbal/432416 ... EVA__Mbape

Mbape trca 40 km/h be mu ebam piperot. Puuu
Го гледав неколку пати овој напад и голов денојве, дури вака кога го гледаш издвоено се гледа дека е стварно струја Килијанчо, на самата утакмица кога е дел од целиот настан не го приметив баш ама вака е ептен уочливо, ги пројде монаковци ко брзи воз :) и во спортски дух не славеше против својот поранешен тим, дечкито има врвни перформанси и постигнати резултати за својата возраст :bravo:
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 7484
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

Iker Kasiljas doziveal srcev udar. Na tolko pregledi, bakraci, kontroli, sportist od malecok i cvrc.
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13474
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

James wrote:Iker Kasiljas doziveal srcev udar. Na tolko pregledi, bakraci, kontroli, sportist od malecok i cvrc.
Добро поминал имаше изјава прееска дека е ОК.., све бива друже :roll:
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 29143
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by alvarhanso »

https://www.24fudbal.com.mk/vesti/32024 ... tana-video" onclick="window.open(this.href);return false;

ц, ц, ц, ц, ц, ц.... говеда. :evil:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
User avatar
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 6266
Joined: 02 Jul 2014, 19:44
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Zoran MAF »

alvarhanso wrote:https://www.24fudbal.com.mk/vesti/32024 ... tana-video

ц, ц, ц, ц, ц, ц.... говеда. :evil:


Само пречек у Москва , па да видат како се плива у ледена река.
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13474
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

Буљаши, па кога ќе налетаат на некој со влакна у носот па меѓу рогови кога ќе изедат неколку директи крив им е курле после ебате пациентите
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 7484
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

Sljam
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: alvarhanso, dragan_mig31 and 30 guests