10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Сите интересни случувања поврзани со воздухопловството во светот.
Events and happenings in aviation in the world.
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: 10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Post by dragan_mig31 »

ајде бе луѓе само ја ли сликав денес :D


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: 10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Post by Bobo »

Image

Кажете што сакате,али мене лично овој ми е најшизик од денешнава прослава.Штета што неможев да дојдам!
User avatar
Princ
Администратор
Posts: 166
Joined: 03 Aug 2006, 16:34
Location: SKP
Contact:

Re: 10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Post by Princ »

И јас бев ама се двоумам да објавувам слики, ќе се повтараме ептен :)

Или ај една-две.

Image

Image

Image

Три :P
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: 10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Post by dragan_mig31 »

Не се двоуми уопште.Ставај све што ти душа сака :)
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: 10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Post by dragan_mig31 »

Bobo wrote:Image

Кажете што сакате,али мене лично овој ми е најшизик од денешнава прослава.Штета што неможев да дојдам!


Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Bofors
Падобранец
Падобранец
Posts: 180
Joined: 10 Aug 2009, 20:42
Location: Skopje
Contact:

Re: 10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Post by Bofors »

samo da prasam zasto ne se napravea napori za da se pokazat i nekoi maketi neli ke bese kompletirano se ili imase nekoi birokraski lajna ili nerzainteresiranost samo prasuvam
one bullet one life
User avatar
Makedon
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1441
Joined: 11 Jan 2011, 20:42
Location: Skopje, Macedonia
Contact:

Re: 10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Post by Makedon »

Извините за атачмент :D

Image

Image
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: 10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Post by dragan_mig31 »

Ајде бе дечки само ја ли сликав :)


Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: 10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Post by IgorMKD »

Princ wrote:И јас бев ама се двоумам да објавувам слики, ќе се повтараме ептен :)

Image
Одлична!!! :bravo:
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
shady3
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 510
Joined: 17 May 2010, 01:51
Contact:

Re: 10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Post by shady3 »

Image

Што е со бојата овде? Ај другиве барем колку толку се офарбани, а овој..? Ко ѕидарон маалски да го фарбал.
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: 10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Post by IgorMKD »

shady3 wrote:Image

Што е со бојата овде? Ај другиве барем колку толку се офарбани, а овој..? Ко ѕидарон маалски да го фарбал.
Најтапа машина што ја имаме :D
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: 10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Post by dragan_mig31 »

И ја исто ќе речев.Оваква тапа машина не сме имале у задњи 20 години.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Makedon
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1441
Joined: 11 Jan 2011, 20:42
Location: Skopje, Macedonia
Contact:

Re: 10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Post by Makedon »

IgorMKD wrote:
shady3 wrote:Image

Што е со бојата овде? Ај другиве барем колку толку се офарбани, а овој..? Ко ѕидарон маалски да го фарбал.
Најтапа машина што ја имаме :D
Каков муабет :D :D
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: 10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Post by Skopjeair »

shady3 wrote:Image

Што е со бојата овде? Ај другиве барем колку толку се офарбани, а овој..? Ко ѕидарон маалски да го фарбал.
Остај, кај што тапа е, кај не е ни офарбана како другите. Ко Маскота е! :D
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 11038
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: 10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Post by AlexGreat »

Зошто тапа? :)
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: 10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Post by Bobo »

AlexGreat wrote:Зошто тапа? :)

You are not serious ? :mrgreen:
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 11038
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: 10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Post by AlexGreat »

:wink:
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
apo_bullseye
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1695
Joined: 26 Feb 2010, 13:53
Location: Скопје
Contact:

Re: 10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Post by apo_bullseye »

Таа куглата напред метео радар е :?:
User avatar
Momak od Gjorce
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2461
Joined: 18 Jan 2011, 16:36
Location: Скопје
Contact:

Re: 10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Post by Momak od Gjorce »

apo_bullseye wrote:Таа куглата напред метео радар е :?:
ФЛИР
User avatar
stef4o
Падобранец
Падобранец
Posts: 129
Joined: 12 May 2009, 00:26
Contact:

Re: 10 Јуни Ден на ВВ и ПВО

Post by stef4o »

Каков ФЛИР бе? Нема такво нешто. Метео радар е Апо и .
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests