Чак Норис

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.

Чак Норис

Postby fly_macedonia » 04 Sep 2006, 22:14

- Солзите на Чак Норис лечат рак. Штета што тој никогаш не плаче.
- Чак Норис не чита книги. Тој зјапа во нив се додека не ги изнуди информациите кои му требаат.
- Чак Норис е како куче. Тој не само што може да намириса страв туку може и да се измоча на што сака.

- Чак Норис има изброено до бесконечноста - ДВА ПАТИ.

- Чак Норис не оди на лов, бидејќи зборот ловење дозволува да се промаши. Тој оди да убива.

- Чак Норис не спие. Тој чека.

- Чак Норис си ја продал душата на ѓаволот за добар изглед и неспоредливи боречки способности. Кратко откако трампата беше направена, Чак Норис го мавна ѓаволот во глава и си ја зема душата назад. Ѓаволот, кој сака иронија, не можеше да се налути и призна дека требал да види што ќе му се случи. Сега двајцата играат покер секоја втора среда во месецот.

- Кога Баба Рога оди да спие прво проверува да не се крие Чак Норис во нејзиниот плакар.

- Чак Норис го тужи НБЦ, тврдејќи дека РЕДОТ и ЗАКОНОТ се брендови на неговата лева и десна нога.

- Главен извозен артикл на Чак Норис е болката.

- Чак Норис направи временска машина и се врати назад за да го спречи атентатот на Кенеди. Кога Освалд пукаше, Чак ги пресретна сите три куршуми со својата брада и ги одби а главата на ЏФК експлодираше од чисто одушевување.

- Чак Норис спие со запалена ламба. Не зато што Чак Норис се плаши од темнината туку затоа што темнината се плаши од Чак Норис.

- Како тинејџер Чак Норис ги затрудне сите калуѓерки во манастирот блузи Мајами. Девет месеци подоцна калуѓерките го родија тимот на Мајами Долфинс единствената непоразена екипа во историјата на професионалниот фудбал.

- Чак Норис ја измисли лажицата. Бидејќи убивањето со нож е многу лесно.

- За да докаже дека ракот може да се победи, Чак Норис две години пушеше по 15 кутии дневно. Доби седум видови рак од кои се ослободуваше со 30-минутно вежбање.

- Во филмот "Враќање во иднината" колата на Чак Норис беше употребена за патување напред и назад во времето. Кога му ја вратија колата гребната Чак Норис неможеше да се воздржи да не му ја учука на Мајкл Џи Фокс што подоцна доведе до Паркинсонова болест.

- Чак Норис еднаш изеде 72 стека за еден час. Првите 45 минути ги помина во водење љубов со келнерката.

- Џими Хофа е закопан во Чак Норис.

- Диносаурус еднаш го има погледнато попреку Чак Норис. ЕДНАШ.

- Ако Чак Норис доцни на времето му е најпаметно малку да успори.

- Знакот за паркирање на хендикепирани всушност не е тоа. Тој само покажува како ќе изгледате ако му го фатите местото на Чак Норис.

- Чак Норис еднаш беше на Марс. Од тогаш, на Марс нема знаци на живот.

-Знаете ли засто Чак Норис не вежба на АБ-ТРОНИК!? Зашто го свртел!


http://zajebancija.blog.com.mk/node/22722

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Зачленете се на VATSIM
fly_macedonia
Спортски пилот
Спортски пилот
User avatar
 
Posts: 373
Joined: 04 Aug 2006, 18:09
Location: Скопје, Р. Македонија

Postby dragan_mig31 » 05 Sep 2006, 12:23

abe koj bed gi prevedule faktive od engleski.

www.chucknorrisfacts.com
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 23073
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Postby fly_macedonia » 05 Sep 2006, 19:20

Го знам и тој, само овој го ставив зашто е на македонски.
Зачленете се на VATSIM
fly_macedonia
Спортски пилот
Спортски пилот
User avatar
 
Posts: 373
Joined: 04 Aug 2006, 18:09
Location: Скопје, Р. Македонија

Postby Nick Slaughter » 18 Sep 2006, 11:42

Чак Норис е највечи шизик на планетава (после мене нормално), и сите може да му се фатите.


Image
Anyway the wind blow...
Nick Slaughter
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 4
Joined: 18 Sep 2006, 11:26

Postby Tito » 18 Sep 2006, 12:40

A ti da ne letas tolku u oblaci
Tito
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 87
Joined: 19 Aug 2006, 20:04
Location: Скопје,Македонија

Postby Nick Slaughter » 18 Sep 2006, 12:47

Види коа станува збор за летање у облаци, не знам кој има ставено авион за аватар.
Anyway the wind blow...
Nick Slaughter
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 4
Joined: 18 Sep 2006, 11:26


Return to Општи муабети / Off topic

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests

cron