Спорт - МАФ обложувалница

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
User avatar
Valter
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 3356
Joined: 18 Dec 2008, 19:03
Contact:

Спорт - МАФ обложувалница

Post by Valter »

Немаше спортска тема а мораше да се истурам некаде оти сум болен спортист.

Гледав полуфинале баш сега,и што да кажам?До кога ке им дозволуваат на Италијанциве да играат фудбал,и на кретени како Мурињо да бидат тренери?Ова денес исто како и она шугаво финале од пред неколку сезони Јувентус-Милан е најодвратното нешто за гледање.Ама ни Ф од фудбал не видов.Ова не видено еден фудбалер на Интер немаше на другава половина.КОј што сака нека вика и тактика и не знам што ова е тотален анти фудбал.Комбинирано со глупави судии во обата натпревари рамно на тотална глупост.

Едно е битно знам дека Интер нема да биде шампион и искрено се надевам оваа неправда ке биде исправена и Баерн ке се радува во финале ако ништо друго прикажа како се игра фудбал и дома и на гости се игра за око,за голови.Се надевам дека и Интер како што чекаше 45 години ке чека уште 45 и пак да не види титула.Мафија не заслужува да биде дел од спортот.Одлично им се вклопи и идиот од човек и провокатор како Мурињо.Единствено морам да му признаам дека е од оној тип од луѓе кои знаат и оние најсталожените да ги извадат од кожа и да уништат било што замислено.Само работата е што таквите со време и сопствената мајка не ги сака.

Па кој е по спортот па и фубалот ајт турете некоја буква :D :D
And on the 8th day, God created the Infantry-and Hell stood at attention!
User avatar
MileX
Падобранец
Падобранец
Posts: 33
Joined: 02 Dec 2009, 20:54
Location: Strumica
Contact:

Post by MileX »

Inter zasluzija da odat vo finale definitivno , a najverojatno ke ja osvojat LS
Image
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13710
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Post by karamba »

Иххх бре друже Валтер,сакав да те чепнам за фудбалов у постот кај што му долови на Игор за сагата во Шехерезад,ама ептен ми беше унесен си викам ај да не кварам момент.
Мурињо друже глеам *омилен* ти е а? :lol: :lol: :lol:.Зезната утакмица вечерашнава,најискрено и некако очекувана игра,ѕид со глава не се руши,публикава дефинитивно си го прави своето,па некако судииве не се рационални во одлуките и вечерва и прошла недела.Му смрзна %омно&о на Мурињо неколку пати при крајот ама се извлекоа
ЈБГ,финалево ќе ми биде празник секако за мене лично порелаксирано оти некако ми е win-win ситуацијата,само ради Пандев,а богами и Робен :lol:
П.С Колку пати го виде Victor Valdes вечерва а? :D
$h@doW m@n
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1240
Joined: 13 Feb 2009, 23:02
Location: Skopje

Post by $h@doW m@n »

Па... шо да ви кажам, Интераш од мали нозе сум... :D :D

не сее лутете,не се нервирајте...


МУРИЊО совршено ја постави играта,и со Челзи и со Барса... а Барса што неможеше да дае год саат време со играч повеќе... :D :D :D

ФОРЗА ИНТЕР!!!!!!!!!
User avatar
Valter
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 3356
Joined: 18 Dec 2008, 19:03
Contact:

Post by Valter »

karamba wrote:Иххх бре друже Валтер,сакав да те чепнам за фудбалов у постот кај што му долови на Игор за сагата во Шехерезад,ама ептен ми беше унесен си викам ај да не кварам момент.
Мурињо друже глеам *омилен* ти е а? :lol: :lol: :lol:.Зезната утакмица вечерашнава,најискрено и некако очекувана игра,ѕид со глава не се руши,публикава дефинитивно си го прави своето,па некако судииве не се рационални во одлуките и вечерва и прошла недела.Му смрзна %омно&о на Мурињо неколку пати при крајот ама се извлекоа
ЈБГ,финалево ќе ми биде празник секако за мене лично порелаксирано оти некако ми е win-win ситуацијата,само ради Пандев,а богами и Робен :lol:
П.С Колку пати го виде Victor Valdes вечерва а? :D
Ниеднаш!Може најдобро беше да го извади него да го стави Анри.Не го сакам Мурињо.Не сакам таков тип на луѓе кои она во што не ги бива го надокнадуваат со таква способност да ти ја уништат волјата да работиш т.е да изгубиш за тој да добие.Затоа и никој не го сака него.Патетичен губитник.Па уште се погоди да води тим во Италијанскиот фудбал кој лично за мене е одвратен за гледање,мафијашка организација желна за слава по секоја цена.Ме радуваше на почетокот што Пандев конечно заигра за некој ,,голем,, тим ама после овие два натпревара искрено ке навивам за Баерн во финалето и 99% сум сигурен дека Баерн ке го добие.Ова денеска личеше на се само на фудбал не.11-0-0 формација само Италијанци може да играат.Одвратно.Чекаа 45 години за титула ама мислам дека ке чекаат уште 45.И така им треба.

Впрочем годинава Барселона го преслуша 2 пати Мурињо еднаш нерешено на нивен терен и една нивна победа.Нема што да се разговара.
Last edited by Valter on 28 Apr 2010, 23:45, edited 1 time in total.
And on the 8th day, God created the Infantry-and Hell stood at attention!
$h@doW m@n
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1240
Joined: 13 Feb 2009, 23:02
Location: Skopje

Post by $h@doW m@n »

знаете како, ние ИНТЕРАШИТЕ,го викаме МУРИЊО???

Д СПЕШЛ УАН!!! :D :D :D :D човекот си е ЅВЕР! нема што тука... и прилично изнервиран ми делуваш,почитуван чиче Валтер :D
$h@doW m@n
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1240
Joined: 13 Feb 2009, 23:02
Location: Skopje

Post by $h@doW m@n »

Image

... ова е тој,избраниот... д чоузен уан...
User avatar
Valter
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 3356
Joined: 18 Dec 2008, 19:03
Contact:

Post by Valter »

Да,,,спешлов,, не го варам органски.Од причина што сакам спорт и долго време се занимавав со него па мразам овакви анти-спорт мафијаши кои се мешаат во него.Инаку кажав погоре радувајте се вечер оти на 22 ке се радуваат Баерн.

Па таман да си здрав и жив кога ке си дочекаш внучиња ке го играте наредното финале :D :D :D
And on the 8th day, God created the Infantry-and Hell stood at attention!
$h@doW m@n
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1240
Joined: 13 Feb 2009, 23:02
Location: Skopje

Post by $h@doW m@n »

Valter wrote:Да,,,спешлов,, не го варам органски.Од причина што сакам спорт и долго време се занимавав со него па мразам овакви анти-спорт мафијаши кои се мешаат во него.Инаку кажав погоре радувајте се вечер оти на 22 ке се радуваат Баерн.

Па таман да си здрав и жив кога ке си дочекаш внучиња ке го играте наредното финале :D :D :D
ааа ова е клетва веќе :evil: :evil: хахахах.. :D :D
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13710
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Post by karamba »

Му се најде Пандев на Мурињо само да не изгори брзо,многу ОК типче е Пандев,тоа ѓуптинчето Балотели многу му го фрлил пикот на Горан,го зезал бајаги,ама ќе го исчури Морати него за првата понуда што ќе дојде.
User avatar
Valter
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 3356
Joined: 18 Dec 2008, 19:03
Contact:

Post by Valter »

Малку де спортски жустар тон :D :D

Шала на страна не е клетва.Криво ми е што пропаѓаат играчи како Снајдер,Пандев,Балотели(мислам каде си видел во друг тим некој да го фрли сопствениот дресо и да го плука?) со овакви менаџери па и тимови?Италијанскиот фудбал се виде по онаа аферата со административни титули местенки.Срамота демек строги казни па на крај се сведоа казните на -3 бода,а годинава и Интер е под истрага па ке им ги земат и нивните титули.Така да тоа што го напишав е само она што го очекувам,всушност не за џабе и досега чекаа 45 години.Со таква анти фудбал филозофија титули идат слабо.


Edit Што да се расправа

http://www.youtube.com/watch?v=XLb-ArR4mMA
And on the 8th day, God created the Infantry-and Hell stood at attention!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9089
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Post by Bobo »

Интеррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррр (:
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Post by MaKoM »

Јас сум за Манчестер Јунајтер , и не гледав вчера фудбал ама мио ми е што не помина Барса... аман веке, сите свршуваат , као не биле од оваа планета , мајстрори , виртуози...месииииииии, ај преку к...

Сега за во Финале ке навивам за Пандев, оти овие од Баерн неможе вечно на среќа да се вадат.. :D :D :D

ГГМЈ
...shoveling shits up the hill...
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 42354
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Post by Iko »

Znam deka e off ama samo da dadam i jas eden "sportski" komentar....fudbal (da podvlecham deka toe e iskluchivo moe lichno mislenje) mene mi e dosaden kako igra....kosharkata mi e daleku podinamichen sport....vo ramki na istoto ne znam dali vo nedelata go gledavte ona infarkt finale pomegju poraneshnite "vechni" Jugoslovenski rivali Partizan i Cibona vo finalniot mech na NBL regionalnata kosharkarska liga....Cibona na 1.4 sekundi od prodolzhetokot zabiva trojka i cela sala od okolu 16 000 Hrvati e na noze....ushte 0.6 sekundi do kraj...site trchaat na teren i pochinjaat da slavat...posledna mech topka za Partizan no i onaka ne e bitno....0.6 sekundi do kraj...mu ubacuvaat na Kecman....Kecman ne ja ni prifakja tipichno tuku vo let ja odbiva na odbojkarski nachin prema koshot na Cibona....26.9 metra dalechina (mereno kompjuterski podocna)...topkava leta, leta, leta - cela sala ja prati....vo letot normalno sviri sirena za kraj na mechot....ona prodolzhuva da leta...se odbiva od tabla, udira vo obrach i vleguva....trojka so koja Partizan pobeduva....cela sala shtama....ne im se veruva shto se desi....shutira rechisi od pod svoj kosh na protivnichki i uchukuva trica....


Nejse....se pojavi i vic vo koj kontekst vi ja raskazhuvam prichava:

Se javuva Marko Tomas (kapitenot na Cibona) i i vika na majka si:

"Mama! Mama! Tukli smo Chetnichku momchad!!!!"

Majka mu ne slusha dobro od buchava:

"Kaj si rekel?!?"

Tomas go gleda Kecman i vika:

"Nish mama....nish...."

:lol: :lol: :lol: :lol:


Inaku eve ja taa famozna trojka za koja veruvam kje se govori dolgo vreme:

http://www.youtube.com/watch?v=1Wu15IKP ... re=related
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 11747
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Post by AlexGreat »

Hahahaha...Iko dobar e vicot..mada e napraven na temelite na eden drug,za Slaven Bilic..koga igraa so Turcija na Evropskoto bese neli...

Slaven : Alo mama, dobili smo Turke!!!
Majka mu: sto sto sine?
Slaven : a nista mama..izgubili smo! :lol: :lol: :lol:

A inace ja gledav utakmicata.. zustra bese do samiot kraj! :)
Fenomenalno..
Doduse jas si navivam za K.K Zadar , i Cibona nije mi prirasla k srcu ali .. :)
A za fudbalov...Valter druze... Murinjo e mnogu zaebano kopile..na site im e antipaticen posto vo nekoj svoj stil gi ebe,mada te razbiram na sto mislis..
Jas sum golem fan na Chelsea , ama sega..neznam dali da navivam za Pandev ili Olic ... :)
Ako Pandev ne igra vo prvata postava e togas za Bayern Munchen ke navivam.
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
Valter
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 3356
Joined: 18 Dec 2008, 19:03
Contact:

Post by Valter »

Iko wrote:Znam deka e off ama samo da dadam i jas eden "sportski" komentar....fudbal (da podvlecham deka toe e iskluchivo moe lichno mislenje) mene mi e dosaden kako igra....kosharkata mi e daleku podinamichen sport....vo ramki na istoto ne znam dali vo nedelata go gledavte ona infarkt finale pomegju poraneshnite "vechni" Jugoslovenski rivali Partizan i Cibona vo finalniot mech na NBL regionalnata kosharkarska liga....Cibona na 1.4 sekundi od prodolzhetokot zabiva trojka i cela sala od okolu 16 000 Hrvati e na noze....ushte 0.6 sekundi do kraj...site trchaat na teren i pochinjaat da slavat...posledna mech topka za Partizan no i onaka ne e bitno....0.6 sekundi do kraj...mu ubacuvaat na Kecman....Kecman ne ja ni prifakja tipichno tuku vo let ja odbiva na odbojkarski nachin prema koshot na Cibona....26.9 metra dalechina (mereno kompjuterski podocna)...topkava leta, leta, leta - cela sala ja prati....vo letot normalno sviri sirena za kraj na mechot....ona prodolzhuva da leta...se odbiva od tabla, udira vo obrach i vleguva....trojka so koja Partizan pobeduva....cela sala shtama....ne im se veruva shto se desi....shutira rechisi od pod svoj kosh na protivnichki i uchukuva trica....


Nejse....se pojavi i vic vo koj kontekst vi ja raskazhuvam prichava:

Se javuva Marko Tomas (kapitenot na Cibona) i i vika na majka si:

"Mama! Mama! Tukli smo Chetnichku momchad!!!!"

Majka mu ne slusha dobro od buchava:

"Kaj si rekel?!?"

Tomas go gleda Kecman i vika:

"Nish mama....nish...."

:lol: :lol: :lol: :lol:


Inaku eve ja taa famozna trojka za koja veruvam kje se govori dolgo vreme:

http://www.youtube.com/watch?v=1Wu15IKP ... re=related
Мерак за очи се Партизан оваа сезона,а Србија пример како се негуваат млади спортисти.Се млади деца ама играат со срце и партали прават.Ај ова што беше врв утакмица и ги претепаа на мртво,ама она што му го направија на Макаби беше за мене барем уживанција.Ги здробија препотентните.Замислете бе Евреиве купиле веќе карти за фајнл фор од што биле уверени дека ке ја тепаат детската градинка.
And on the 8th day, God created the Infantry-and Hell stood at attention!
User avatar
andon
Падобранец
Падобранец
Posts: 22
Joined: 02 Feb 2010, 00:44
Location: Скопје
Contact:

Re: Фудбал

Post by andon »

Posleden pat koga procitav za ponasanjeto na navivacite na barselona ispadna deka ne znaat da podnesat poraz. Procitav deka murinjo go mavale so sisinja polni so voda ama i ona so prskalkite im bese kapak na se.Ama za ovaa rabota murinjo izjavil na nekoj italijanski medium deka uste poveke mu bilo merak zs gi iznerviral a inaku celnici od barselona vo katalonski mediumu pisale doaga preveduvacot vo barselona zasto murinjo pred stane trener pomosnik na Luj vangal mu bil preveduvac na bobi ropson.
Inaku vo finaleto definitivno ke navivam za inter bidejki treba da ima uste edn makedonec da go krene toj pehar iako sum navivac baern. Ama makedonec igra vo inter.
User avatar
Valter
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 3356
Joined: 18 Dec 2008, 19:03
Contact:

Re: Фудбал

Post by Valter »

Ај да беше само за во Барселона да рече човек до навивачите ама мислам дека Мурињо и сопствена жена не го сака.Сега Интеровци само урлаат догодина ке прајме муабет кога ке си оди од Интер и кога ке оди во Реал,уште и ако се паднат Реал и Интер во иста група.Он е роден провокатор.
And on the 8th day, God created the Infantry-and Hell stood at attention!
User avatar
andon
Падобранец
Падобранец
Posts: 22
Joined: 02 Feb 2010, 00:44
Location: Скопје
Contact:

Re: Фудбал

Post by andon »

Ama i roden trener.Nenormalni koncepcii pravi a inaku ako barsa e najdobar svetski tim treba posteno da podnese poras za ona so prskalkite kolku i da gi isprovociral ziv sram bese.
User avatar
andon
Падобранец
Падобранец
Posts: 22
Joined: 02 Feb 2010, 00:44
Location: Скопје
Contact:

Re:

Post by andon »

Valter wrote:
Iko wrote:Znam deka e off ama samo da dadam i jas eden "sportski" komentar....fudbal (da podvlecham deka toe e iskluchivo moe lichno mislenje) mene mi e dosaden kako igra....kosharkata mi e daleku podinamichen sport....vo ramki na istoto ne znam dali vo nedelata go gledavte ona infarkt finale pomegju poraneshnite "vechni" Jugoslovenski rivali Partizan i Cibona vo finalniot mech na NBL regionalnata kosharkarska liga....Cibona na 1.4 sekundi od prodolzhetokot zabiva trojka i cela sala od okolu 16 000 Hrvati e na noze....ushte 0.6 sekundi do kraj...site trchaat na teren i pochinjaat da slavat...posledna mech topka za Partizan no i onaka ne e bitno....0.6 sekundi do kraj...mu ubacuvaat na Kecman....Kecman ne ja ni prifakja tipichno tuku vo let ja odbiva na odbojkarski nachin prema koshot na Cibona....26.9 metra dalechina (mereno kompjuterski podocna)...topkava leta, leta, leta - cela sala ja prati....vo letot normalno sviri sirena za kraj na mechot....ona prodolzhuva da leta...se odbiva od tabla, udira vo obrach i vleguva....trojka so koja Partizan pobeduva....cela sala shtama....ne im se veruva shto se desi....shutira rechisi od pod svoj kosh na protivnichki i uchukuva trica....


Nejse....se pojavi i vic vo koj kontekst vi ja raskazhuvam prichava:

Se javuva Marko Tomas (kapitenot na Cibona) i i vika na majka si:

"Mama! Mama! Tukli smo Chetnichku momchad!!!!"

Majka mu ne slusha dobro od buchava:

"Kaj si rekel?!?"

Tomas go gleda Kecman i vika:

"Nish mama....nish...."

:lol: :lol: :lol: :lol:


Inaku eve ja taa famozna trojka za koja veruvam kje se govori dolgo vreme:

http://www.youtube.com/watch?v=1Wu15IKP" onclick="window.open(this.href);return false; ... re=related
Мерак за очи се Партизан оваа сезона,а Србија пример како се негуваат млади спортисти.Се млади деца ама играат со срце и партали прават.Ај ова што беше врв утакмица и ги претепаа на мртво,ама она што му го направија на Макаби беше за мене барем уживанција.Ги здробија препотентните.Замислете бе Евреиве купиле веќе карти за фајнл фор од што биле уверени дека ке ја тепаат детската градинка.
Zver e tipot a inaku kako so go razbrav komentatorot koga igraa so makabi izraelcive kupile preku 1500 karti za FINAL FOUR a ovie ne znaat deka srbite imaat edni od najdobrite skoli za basket definitivno.ne sum bas siguren za kartite ama nad 1000 bea za site utakmici zaedno epa sea komotno mozat da im go podarat na srbite.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 13 guests