Честит Илинден

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Честит Илинден

Post by kocov »

Вториот илинденец, кој ја ослободи Македонија во 1944

Mихајло Апостолски
Image
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
Црн барон
Командир на Т-72
Командир на Т-72
Posts: 1042
Joined: 04 Jul 2009, 13:31
Location: Струмица, МАКЕДОНИЈА
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by Црн барон »

alvarhanso wrote:Но би било грешка и да ја занемариме сегашноста:

Во Тетово уште еднаш без државни знамиња за празникот
http://telma.com.mk/index.php?task=cont ... &item=9830" onclick="window.open(this.href);return false;

Во Тетово на улиците не се вее државното знаме
http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?m ... ntId=78414" onclick="window.open(this.href);return false;
...во Струмица веќе 3 години по ред на 23 Октомври - Денот на револуционерната борба, нема државни знамиња... :se_predavam:
Ах бре МакедонЧЕ....
[img]http://i34.tinypic.com/2q38al5.jpg[/img]
''Доколку се пробијат тенковите, по нив доаѓа и победата!'' Хајнц Гудеријан
User avatar
EUROINVEST
Едриличар
Едриличар
Posts: 251
Joined: 14 Apr 2010, 06:49
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by EUROINVEST »

Za mnogu godini denot, Cestit praznik, da sme zdravi i zivi site, ... cestito da mi e imeto:))) Pozz do site
User avatar
Momak od Gjorce
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2461
Joined: 18 Jan 2011, 16:36
Location: Скопје
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by Momak od Gjorce »

EUROINVEST wrote:Za mnogu godini denot, Cestit praznik, da sme zdravi i zivi site, ... cestito da mi e imeto:))) Pozz do site
Нека ти е вечно име...
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by karamba »

EUROINVEST wrote:Za mnogu godini denot, Cestit praznik, da sme zdravi i zivi site, ... cestito da mi e imeto:))) Pozz do site
Хаха,да си жив и здрав другар,со закаснување али живели :D
User avatar
Црн барон
Командир на Т-72
Командир на Т-72
Posts: 1042
Joined: 04 Jul 2009, 13:31
Location: Струмица, МАКЕДОНИЈА
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by Црн барон »

filipv wrote:
Црн барон wrote:...во Струмица веќе 3 години по ред на 23 Октомври - Денот на револуционерната борба, нема државни знамиња... :se_predavam:
Ах бре МакедонЧЕ....
A ти си стаил слика на нацистички непријател на Македонија... Ах бре Црно баронЧЕ.
ОК, признавам дека јас сум виновен за знамињата...
[img]http://i34.tinypic.com/2q38al5.jpg[/img]
''Доколку се пробијат тенковите, по нив доаѓа и победата!'' Хајнц Гудеријан
User avatar
Momak od Gjorce
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2461
Joined: 18 Jan 2011, 16:36
Location: Скопје
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by Momak od Gjorce »

Црн барон wrote:
filipv wrote:
Црн барон wrote:...во Струмица веќе 3 години по ред на 23 Октомври - Денот на револуционерната борба, нема државни знамиња... :se_predavam:
Ах бре МакедонЧЕ....
A ти си стаил слика на нацистички непријател на Македонија... Ах бре Црно баронЧЕ.
ОК, признавам дека јас сум виновен за знамињата...
Ти си виновен,на бесилка... :mrgreen:
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by karamba »

За многу години двата Илиндена дечки, Да Живее МАКЕДОНИЈА и Македонскиот Народ!

http://www.youtube.com/watch?v=BhIt-eahR4M" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Честит Илинден

Post by kocov »

за многу години и да живее македонија
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26343
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by dragan_mig31 »

За многу години нека е :) идејниве творци на македонската држава се превртуваат у гроб коа ќе видат како им се злоупотребува името од страна на бандиве што ја пљачкаат земјава.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Честит Илинден

Post by kocov »

ke mu dojdi i krajot i na banditite od bilo koja partija
https://www.youtube.com/watch?v=ObAjngIF2HQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Честит Илинден

Post by kocov »

https://www.youtube.com/watch?v=K_hRlnj ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
Momak od Gjorce
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2461
Joined: 18 Jan 2011, 16:36
Location: Скопје
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by Momak od Gjorce »

Нека ни е честит ИЛИНДЕН нека ни е вечна МАКЕДОНИЈА!...За многу години...
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Честит Илинден

Post by kocov »

https://www.youtube.com/watch?v=7KJNZhzpJMM" onclick="window.open(this.href);return false;
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Честит Илинден

Post by kocov »

https://www.youtube.com/watch?v=ZTVTXC4OAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Re: Честит Илинден

Post by Зоран »

Нека е вечен празникот.
User avatar
DesertFox
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 813
Joined: 10 Jul 2010, 19:55
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by DesertFox »

Нека ни е Честит Илинден, и нека ни е за многу години!

http://www.youtube.com/watch?v=9pW3IY2gM84" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30398
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by alvarhanso »

За многу години празников! :)

Image

P.S. Имаше нешто на ТВ, не гледав пошто нема веќе евтина па не пуштам телевизор. :mrgreen:
User avatar
Христијан
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 2749
Joined: 16 Sep 2009, 23:14
Location: Република Македонија
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by Христијан »

Честит празник!

Вечна Македонија!
The only easy day, was yesterday!
User avatar
Zajcef
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 354
Joined: 17 May 2010, 20:10
Location: Прилеп
Contact:

Re: Честит Илинден

Post by Zajcef »

alvarhanso wrote:За многу години празников! :)

Image

P.S. Имаше нешто на ТВ, не гледав пошто нема веќе евтина па не пуштам телевизор. :mrgreen:
Требало представнициве од влада во турски униформи да ги облечат,сепак тие се модерните паши и бегови :lol:

И ќе заборавев,нека ни е честит Илинден Македонци и уште многу вакви Илиндени да запишеме со крв и железо во нашата Историја :sluzim_narodu:
Кога неправдата ќе стане закон,отпорот станува должност!
Macedonia a place between a joke and a nightmare.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests