Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Сите интересни случувања поврзани со воздухопловството во светот.
Events and happenings in aviation in the world.
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by Bobo »

? Зашто заебанција?
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by Bobo »

Ајде кој иде,кажувајте да се организираме на време!
User avatar
zdravkin2000
Едриличар
Едриличар
Posts: 228
Joined: 02 Dec 2007, 20:00
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by zdravkin2000 »

kolku luge se prijaveni do sega i kazete kako go imate isplanirano denot
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by Skopjeair »

Рано сабајле се трга се оди до Пловдив, завршува аеромитингот се враќаме за СКопје
I fly BELL 206 when I am sober!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by Bobo »

Има уште некое место слободно.Ве замолувам,кој има намера да оди да се пријави на време а не во 5 за 12 !
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by IgorMKD »

Skopjeair wrote:Рано сабајле се трга се оди до Пловдив, завршува аеромитингот се враќаме за СКопје
Ужас комбинација, утепувачка! Може не е лошо преспивање во Пловдив... Прекрасен град!
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by karamba »

Јунаци,има право Игор,з'ш за уште нешто ситно,едно преспивање на 24ти да сте таму,не си одите ко господа и настанов ќе го изгледате на раат и ќе прошетате низ Пловдив па најадени и одморени да си кинисате за назад на 25ти.Јас го имам кркано патов во времето кога не беше препорачливо да се оди со кола со уште еден другар,кога се вративме следниот ден со опроштење ко ебани мачори бевме,во вашиов случај е поарно тоа што сте со комбе,покомотно е,ја возев тогаш рено канго али пикап :) самоубиство во заседа :)околу 400км мислам дека има до таму и они се саат време понапред од нас,башка по хотелите имаат опасно добра организација на разно разни масерки со познавање на пропратни техники за релакс :wink: .
Да не солам многу памет,удрете есапот уште еднаш ако испаѓа на арно идете со едно спиење.
П.С.Кога ќе се видиме нареден пат потсетете ме да ви ја кажам во кратки црти авантурата со митницата во пловдив :lol:
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by IgorMKD »

karamba wrote:Јунаци,има право Игор,з'ш за уште нешто ситно,едно преспивање на 24ти да сте таму,не си одите ко господа и настанов ќе го изгледате на раат и ќе прошетате низ Пловдив па најадени и одморени да си кинисате за назад на 25ти.Јас го имам кркано патов во времето кога не беше препорачливо да се оди со кола со уште еден другар,кога се вративме следниот ден со опроштење ко ебани мачори бевме,во вашиов случај е поарно тоа што сте со комбе,покомотно е,ја возев тогаш рено канго али пикап :) самоубиство во заседа :)околу 400км мислам дека има до таму и они се саат време понапред од нас,башка по хотелите имаат опасно добра организација на разно разни масерки со познавање на пропратни техники за релакс :wink: .
Да не солам многу памет,удрете есапот уште еднаш ако испаѓа на арно идете со едно спиење.
П.С.Кога ќе се видиме нареден пат потсетете ме да ви ја кажам во кратки црти авантурата со митницата во пловдив :lol:
:D Ептен транспарентно им кажа тоа што јас пробав ддипломатски да им го соопштам :bravo:

Млади се ќе научат!
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
$h@doW m@n
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1240
Joined: 13 Feb 2009, 23:02
Location: Skopje

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by $h@doW m@n »

Јас ви кажав,утре дефинитивно кажувам,ама најверојатно доаѓам :) како што разбрав 80тина евра ќе завршат работа
Господ простува и на терористи... А наша задача е да им организираме средба со него. ЕСЗ-ТИГАР
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 11038
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by AlexGreat »

Дечки кога тргнувате?

http://pan.bg/view_article-41-4994-en-T ... garia.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by IgorMKD »

Дечки, јас за жал не можам да Ви се придружам во оваа пригода... Само што се вратив од пат а за десет дена одам пак... Така да ќе останам дома да се одморам. Е сега, немој случајно да сте се вратиле без слики. И немој да заборавите да одите во музејот на воздухопловство во Крумово, на неколку километри од Пловдив. Среќен и широк пат... MAF rules!!!
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by Skopjeair »

Еве се прават последните подготовки, припрема на музика и слично и накај 1 саат тргаме пополека накај Пловдив ... Така да за 24 часа ќе бидете известени за нашата ескурзија! :)
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by karamba »

Skopjeair wrote:Еве се прават последните подготовки, припрема на музика и слично и накај 1 саат тргаме пополека накај Пловдив ... Така да за 24 часа ќе бидете известени за нашата ескурзија! :)
Закон сте :bravo: среќен пат и да имате екстра помин,сичко хубаво.
$h@doW m@n
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1240
Joined: 13 Feb 2009, 23:02
Location: Skopje

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by $h@doW m@n »

Bobo wrote:Има уште некое место слободно.Ве замолувам,кој има намера да оди да се пријави на време а не во 5 за 12 !
А место за бугарки ќе има???? 8) 8)
Господ простува и на терористи... А наша задача е да им организираме средба со него. ЕСЗ-ТИГАР
User avatar
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 10:23
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by Skopjeair »

Ќе вратиме еден контигент! :)
I fly BELL 206 when I am sober!
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by karamba »

Дечки што бидна,читам по нет-ов некое гадно невреме фатило по Бугарија и неколку помали земјотреси дури имало,се надевам дека ви се погоди вас во пловдив :roll: пишете кога ќе можете!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by Bobo »

По поминати 900 км,неспиени 72 часа можам да кажам дека статиката им беше срање,ама затоа ThuderBirds распалија!Одлично шоу приредија.Слики деновиве од мене
$h@doW m@n
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1240
Joined: 13 Feb 2009, 23:02
Location: Skopje

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by $h@doW m@n »

Bobo wrote:По поминати 900 км,неспиени 72 часа можам да кажам дека статиката им беше срање,ама затоа ThuderBirds распалија!Одлично шоу приредија.Слики деновиве од мене
Добро бе,кога успеа да најдеш пц и да пишеш :)

Времето беше топ,се додека не заврна... а заврна при изведбата на Тандрбирдс... :)
Господ простува и на терористи... А наша задача е да им организираме средба со него. ЕСЗ-ТИГАР
User avatar
Грозев
Падобранец
Падобранец
Posts: 9
Joined: 25 Oct 2009, 01:12
Location: България, ЕС
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by Грозев »

Шоуто стана, но на 2/3, като дъждът провали работата. Наистина много неприятно, но имаше какво да се види и въпреки това.
Надявам се присъстващите да не са съжалявали.
Ето и малко снимки:
:arrow: http://aeropress-bg.com/galeria/categor ... garia.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Остава да се надяваме, че шоуто през септември за 100-годишнината на българската авиация ще е по-запомнящо се и без дъжд.
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Thunderbirds во Бугарија на 25 јуни 2011

Post by Bobo »

Еве,само за Алварчо овој пат ги ставив на PhotoBucket за да моите атачменти не му бидат дополнителна нервоза покрај незадоволстово од изгледот на неговиот град.Ама кој губи има право да се губи така да те разбирам потполно :lol:

Ps.Сликани се со 18-55мм така да квалтетот на сликите не е баш најдобар,а исто така за да не бидат добри фотките се погрижи и облачното време :|

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
ImageПодбра реклама за WC нема!
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
ImageОваа Фотка ке биде дискутирана подоле :lol:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image грци & Македонци
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 0 guests