На каде се движиме?

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: На каде се движиме?

Post by karamba »

Нек му е лесна земја на стариот волк
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30398
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: На каде се движиме?

Post by alvarhanso »

Image

https://a1on.mk/macedonia/ali-ahmeti-st ... tko-ragja/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/AliAhmetiOffic ... 1769306665" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.youtube.com/watch?v=jTJI9fNudnQ" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30398
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: На каде се движиме?

Post by alvarhanso »

https://libertas.mk/zaev-podgotven-sum- ... -okupator/" onclick="window.open(this.href);return false;
Реално, подготвен сум иако имам критики во домашната јавност, на спомен-плочите каде што пишува бугарски фашистички окупатор да остане само текст фашистички окупатор.

https://www.slobodenpecat.mk/pendarovsk ... -napredok/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ние имаме договор и додека не договориме во него што ќе правиме, рече Пендаровски, не треба да има менување ниту на учебници, ниту на споменици.

– Прво ние можеме нешто да вметнеме во нашите читанки откако историските комисии ќе постигнат договор. Пред тоа да се парафира од двете страни, ние не можеме тоа да го правиме и да менуваме плочи, нагласи Пендаровски.

Расштиман орекстар.
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: На каде се движиме?

Post by dragan_mig31 »

KOpitovo od premier treba da se ubaci u vrukj katran.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30398
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: На каде се движиме?

Post by alvarhanso »

dragan_mig31 wrote:KOpitovo od premier treba da se ubaci u vrukj katran.

... па пердуви. 8)


https://en.wikipedia.org/wiki/Tarring_and_feathering" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30398
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: На каде се движиме?

Post by alvarhanso »

Image

https://mvr.gov.mk/vest/14127" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.youtube.com/watch?v=pyL5GtHdcXs" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=HQb4LmqKKXk" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1958
Joined: 13 Apr 2011, 19:17
Contact:

Re: На каде се движиме?

Post by Вељо »

https://tocka.com.mk/vesti/363895/si-pu ... -na-tiktok" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1958
Joined: 13 Apr 2011, 19:17
Contact:

Re: На каде се движиме?

Post by Вељо »

https://fb.watch/3j6WxKzxc8/" onclick="window.open(this.href);return false;
Cebren i Galiste pa na niv edna nuklearka so stranski kadar drugo resenie ne gledam.
User avatar
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4547
Joined: 13 Dec 2017, 11:54
Contact:

Re: На каде се движиме?

Post by filipv »

Ај некој љубезен да ми објасни - пошто не пратам наши вести портали пичкематерине - што е проблемот со пописот?

Кој сака кој неќе? И тие што неќат зашто неќат?

значи, tl;dr ми треба, без многу објаснувања и лични согледувања. ФАЛА!
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 9458
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: На каде се движиме?

Post by James »

Se praj u uslovi na pandemija.


Sekoe drugo objasnuvanje tesko deka moze da se objasni vo ramkite na kriteriumite so gi postavi. U sustina namesto statisticka kje bide politicka operacija. Recept za sranje.
User avatar
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4547
Joined: 13 Dec 2017, 11:54
Contact:

Re: На каде се движиме?

Post by filipv »

James wrote:Se praj u uslovi na pandemija. .
да, тоа е глупо. Но, не ја разбирам врската меѓу тоа и ова:
James wrote:U sustina namesto statisticka kje bide politicka operacija.
може 2-3 реченици околу ова? Што сакаш конкретно да кажеш? Демек ќе биде фалсификуван пописот? Штелуван? Или?
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 9458
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: На каде се движиме?

Post by James »

Pa u sustina kolku ja isprativ, popisot bil predmet na pregovori u vladinata koalicija, kade ako ne se lazam dogovoren e vrzan potpis za rezultatite da bidat relevatni. Ne sum siguren ali ima promeni i u nacinot na popisuenje kade kje moze da se praj popis i preku skajp od nadvor.
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30398
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: На каде се движиме?

Post by alvarhanso »

https://www.mkd.mk/makedonija/politika/ ... ftverot-za" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.mkd.mk/makedonija/politika/ ... na-popisot" onclick="window.open(this.href);return false;

И секако Дуо Трио...

https://plusinfo.mk/georgievski-otsekog ... hel-tabua/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://denesen.mk/buchkovski-stavovite ... -bugarija/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.expres.mk/osmani-na-zaharie ... -bugarija/" onclick="window.open(this.href);return false;


P.S. https://plusinfo.mk/zoki-vaksajn-nova-h ... ore-video/" onclick="window.open(this.href);return false;

:D
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: На каде се движиме?

Post by dragan_mig31 »

Da ljubco krsi tabua.Kako prv shizofrenik mongoloid bugarin so stanal premier i nekoj i neso.u zemjava.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1958
Joined: 13 Apr 2011, 19:17
Contact:

Re: На каде се движиме?

Post by Вељо »

Ljubco koj ja prodade Okta i Zito luks na Grci,ebati Bugarot na baterii :).
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: На каде се движиме?

Post by Bobo »

Вељо wrote:Ljubco koj ja prodade Okta i Zito luks na Grci,ebati Bugarot na baterii :).

:lol:
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 42196
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: На каде се движиме?

Post by Iko »

Za zhal, tazhna vest...neka pochiva vo mir...shteta - mlad chovek...:(
Министерство за Одбрана

Со длабоко жалење ја примивме веста за смртта на Директорот на Воениот Музеј - Проф. Д-р. Александар Стојчев.
Беше извонреден соработник, добар колега, секогаш посветен на документирање на историските настани.
Изразуваме длабоко сочувство до семејството.
Слава му!
Image
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: На каде се движиме?

Post by dragan_mig31 »

Bas steta.Go poznavav licno :(
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 9458
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: На каде се движиме?

Post by James »

Neka pociva vo mir.
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: На каде се движиме?

Post by karamba »

Лесна му земја, добар човек
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: dragan_mig31 and 15 guests