Скопје

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Скопје

Post by Bobo »

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Скопје

Post by Bobo »

Image

Местото каде што сите денес Уринираат :evil:
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Скопје

Post by Bobo »

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Скопје

Post by Bobo »

Image

Што би рекол цацко,жена не е жена ако не мириса на пот :lol:
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Скопје

Post by Bobo »

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Скопје

Post by Bobo »

Image

Лепота..
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Скопје

Post by Bobo »

Image

Новите автобуси на ЈСП
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: Скопје

Post by IgorMKD »

Браво Bobo, браво!!!

Првата слика е особено интересна, Собранието, Дом на АРМ, Зградата на Пелагонија во градба... Башка легендарните автобуси Layland во акција!

Со третата слика ме врати во детството и убавите викенди со моите во тој убав парк на моето детство.

Слика четири - не знам дали знаеш но ова на сликата било нормално и секси во некои други времиња... Денес е богохулие на сексипилот :D

Слика пет - WTF!? Па каде е ГТЦ :D

Слика шест - градски плоштад во времето кога бил паркинг во комбинација со сообраќајница. Од денешен аспект незамисливо.

Слика седум - храмот пред осамостојувањето на Македонија... Бакарот л'ска! А пред него зглобен Санос 200. :bravo:

@Bobo
Keep them coming!
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Re: Скопје

Post by Зоран »

@Bobo

Секоја чест за сликите.


Носталгија.
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Скопје

Post by Bobo »

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Скопје

Post by Bobo »

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Скопје

Post by Bobo »

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Скопје

Post by Bobo »

Image
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Re: Скопје

Post by Зоран »

Скопје со душа.

А ако има линк те молам сподели го со нас.
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Скопје

Post by karamba »

Бобо,ти прогледуем низ прсти шо ме зезаш за поразот од вчера,за сликиве имаш и пиво од мене :bravo: брееј без ГТЦ слика од кога не сум видел.
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Re: Скопје

Post by Зоран »

Bobo wrote:Image
А гледаат ли тоа моите очи некој коњаник таму. ах историја :bravo:
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Скопје

Post by Bobo »

karamba wrote:Бобо,ти прогледуем низ прсти шо ме зезаш за поразот од вчера,за сликиве имаш и пиво од мене :bravo: брееј без ГТЦ слика од кога не сум видел.
Imam pivo od tebe i od igor,pa ke me nacukate vie bre.

Zoki..da 2 konja,sea podole ke pisam koj se potocno!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Скопје

Post by Bobo »

Image
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Скопје

Post by karamba »

Bobo wrote:Image
Тетка ми продаваше карти на билетарава во нашиот луна парк,од јутра до сутра возење гага :D
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Скопје

Post by Bobo »

Image

Српскиот крал во посета на Скопје 1934
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot], Trpkovski Vladimir and 16 guests