10ти Јуни Ден на вВИНГ

Сите интересни случувања поврзани со воздухопловството во светот.
Events and happenings in aviation in the world.
User avatar
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 23:39
Location: New Foxсиче!
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by KVARK »

Честито!

Убаво и за поздравување е што се случиле некои позитивни промени!
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
User avatar
Makedon
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1441
Joined: 11 Jan 2011, 20:42
Location: Skopje, Macedonia
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Makedon »

Makedon wrote:Neka im e cestit denot na VING, no sto momentalno e vo letna sostojba od celiot VING strasno me interesira??? Ne bi me zacudilo da se 3 - 4 helihopteri :S
Aj pak ke ve prasam, dali znaete sto e momentalno vo letno stanje od VING?? Dve 8-mici bea na remont vo Rusija ne znam dali se vratija, isto i Hjuite vo Grcka, posle znam deka i neso od 24-kite trebase da odi na remont, dali se zaminati neam info!!
Ako znae nekoj neka pise neso!!
Pozdrav i sekoe dobro
Зоран
Mодератор
Mодератор
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Зоран »

Македон тој што ова го знае ако го напише на форум, ке смени локација на живеење под итно.


Тајана е.
User avatar
Makedon
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1441
Joined: 11 Jan 2011, 20:42
Location: Skopje, Macedonia
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Makedon »

Зоран wrote:Македон тој што ова го знае ако го напише на форум, ке смени локација на живеење под итно.

Тајана е.
De bre Zoki do tolku li e :D
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by dragan_mig31 »

Во секој случај не е добро да се има преглед на вакви информации преку било каков медиум.Не сме советски сојуз со 500000 летала али ипак не е добро да се има таква листа на форумов.

Makedon wrote:
Зоран wrote:Македон тој што ова го знае ако го напише на форум, ке смени локација на живеење под итно.

Тајана е.
De bre Zoki do tolku li e :D
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
igor_mk
Капетан на B737
Капетан на B737
Posts: 454
Joined: 22 Sep 2006, 16:49
Location: Скопје - Македонија
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by igor_mk »

dragan_mig31 wrote:Во секој случај не е добро да се има преглед на вакви информации преку било каков медиум.Не сме советски сојуз со 500000 летала али ипак не е добро да се има таква листа на форумов.

Makedon wrote:
Зоран wrote:Македон тој што ова го знае ако го напише на форум, ке смени локација на живеење под итно.

Тајана е.
De bre Zoki do tolku li e :D

Зошто сега стана тоа толку голема тајна ?! Некаде на форумов имаше тема - Комплетна летна состојба во ВИНГ-от, или нешто слично, неможам во моментов да ја најдам таму имаше барем колку што сум запознаен јас, листа на се што имаме и + што е во летна состојба што не и (ремонт,модернизација,несреќи) и слични податоци барем она што на пошироката јавност и е позната.
Kolku poveke stari idei imas tolku poveke novi ke mozes da sozdades.
User avatar
Христијан
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 2749
Joined: 16 Sep 2009, 23:14
Location: Република Македонија
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Христијан »

Зошто сега стана тоа толку голема тајна ?! Некаде на форумов имаше тема - Комплетна летна состојба во ВИНГ-от, или нешто слично, неможам во моментов да ја најдам таму имаше барем колку што сум запознаен јас, листа на се што имаме и + што е во летна состојба што не и (ремонт,модернизација,несреќи) и слични податоци барем она што на пошироката јавност и е позната.

Убаво кажано имаше.:)
The only easy day, was yesterday!
User avatar
Makedon
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1441
Joined: 11 Jan 2011, 20:42
Location: Skopje, Macedonia
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Makedon »

Bas ja barav taa tema, znam deka ja imase ama nikako da ja najdam, najverojatno e izbrisana!!! Zatoa i prasav tuka, nema veze ke ostanam pokus za taa informacija.
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by dragan_mig31 »

Нема да навлагам у детаљи али само сакам да ви кажам дека е тоа дел од државна безбедност па затоа темата е тргната у интерес на целата држава.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15400
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by IgorMKD »

dragan_mig31 wrote:Нема да навлагам у детаљи али само сакам да ви кажам дека е тоа дел од државна безбедност па затоа темата е тргната у интерес на целата држава.
:bravo:
"Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" - Ivo Andrić
User avatar
Momak od Gjorce
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2461
Joined: 18 Jan 2011, 16:36
Location: Скопје
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Momak od Gjorce »

dragan_mig31 wrote:Нема да навлагам у детаљи али само сакам да ви кажам дека е тоа дел од државна безбедност па затоа темата е тргната у интерес на целата држава.
СЕ ЗА ДРЖАВАТА !!!!! :vojnik_zloben: :vojnik_zloben: :vojnik_zloben:
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Bobo »

Ако знаете да го користите гоогле ке дознаете што лета а што не,уште постои на еден форум таа листа
User avatar
Христијан
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 2749
Joined: 16 Sep 2009, 23:14
Location: Република Македонија
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Христијан »

Треба и на тој форум да го избришат.
The only easy day, was yesterday!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Bobo »

Епа и јас викам дека треба ама..
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by dragan_mig31 »

Bobo wrote:Ако знаете да го користите гоогле ке дознаете што лета а што не,уште постои на еден форум таа листа

Таа листа е више стара и неточна :) така да добро направивме што ја тргнавме.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Bobo »

Сила лојална на Гадафи од Македонија

Image
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30398
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by alvarhanso »

Само така... уште полна рамка да имаше па ко на свадба (т.е за докторот after party). :D
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by dragan_mig31 »

Bobo wrote:Сила лојална на Гадафи од Македонија

нема лабаво :)
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by MaKoM »

Оваа година се паѓа 20 години од формирањето на Македонското воено воздухопловство покасно вВИНГ сега воздухопловна бригада.
Па сакам да пашам ако некој знае каква свеченост се спрема по повод овој голем празник.Се надевам дека надлежните служби кои редовно го читаат овој форум ке бидат доблесни и ке кажаш што спремаат за 10 ти Јуни.

Со нетрпение чекам да ги видам нашите водухоплови во воздух, на една пригодна демонстрација како што доликува на еден јубилеј од 20 години.
...shoveling shits up the hill...
User avatar
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 5806
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo
Contact:

Re: 10ти Јуни Ден на вВИНГ

Post by Trpkovski Vladimir »

Добро друштво, ќе има нешто за 10 Јуни годинава на Петровец ???
Да ги полнам батериите на фотоапаратот или ќе си проведам досаден неделен ден ??
Ај нека јави некој дали нешто се спрема годинава.
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests