Аеромитинг Батајница 2012

Сите интересни случувања поврзани со воздухопловството во светот.
Events and happenings in aviation in the world.
Post Reply
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Аеромитинг Батајница 2012

Post by dragan_mig31 »

Морам да кажам дека позиции за сликање не беа идеални.Па ја праев компромис помеѓу сликање и гледање и уживање :)

Image
Image
Image
Image
Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Аеромитинг Батајница 2012

Post by dragan_mig31 »

Еурофајтерот грми опако под форсаж.Ме одушеви какви маневри праеше и дека уопште не губи брзина у заокрет бар не коа го глеаш со голо око.

Image
Image
Image
Image
Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 23:39
Location: New Foxсиче!
Contact:

Re: Аеромитинг Батајница 2012

Post by KVARK »

dragan_mig31 wrote:Еурофајтерот грми опако под форсаж.Ме одушеви какви маневри праеше и дека уопште не губи брзина у заокрет бар не коа го глеаш со голо око.

Дури и на ТВ тоа изгледаше импресивно! Сито останати делуваа некако тромо во однос на она што го прикажа ЕФ! Не дека беа лоши, ама ова беше техника од друга, повисока, лига!
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Аеромитинг Батајница 2012

Post by dragan_mig31 »

Морам да кажам дека газеливе направија незаборавно шоу и демонстрираа опаки маневри


Image
Image
Image
Image
Image
Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Аеромитинг Батајница 2012

Post by dragan_mig31 »

KVARK wrote:
dragan_mig31 wrote:Еурофајтерот грми опако под форсаж.Ме одушеви какви маневри праеше и дека уопште не губи брзина у заокрет бар не коа го глеаш со голо око.

Дури и на ТВ тоа изгледаше импресивно! Сито останати делуваа некако тромо во однос на она што го прикажа ЕФ! Не дека беа лоши, ама ова беше техника од друга, повисока, лига!

Ма нормално 30 години разлика у технологија и уште да не биде бољи терба некој немац да си спука колено.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Аеромитинг Батајница 2012

Post by dragan_mig31 »

Image
Image
Image
Image
Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Аеромитинг Батајница 2012

Post by dragan_mig31 »

Али ништо не е закон ко МиГ-29 под форсаж :)


Image
Image
Image
Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Аеромитинг Батајница 2012

Post by karamba »

Драган секоја чест за сликиве друже, давај од Газелите уште жифти све, за остаток од впечатоците здравје кога ќе се средите да прајме ин лајв една средба.
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Аеромитинг Батајница 2012

Post by dragan_mig31 »

Неам сила више :D станат сум пред поише од 15 сати :D а спиен сум 3-4 сати.Синоќа заглавивме у град со другариве од Словенија :D
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Аеромитинг Батајница 2012

Post by dragan_mig31 »

Лазански кој лик :D

Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30398
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Аеромитинг Батајница 2012

Post by alvarhanso »

Екстра се фотките. :bravo:
А Лазања ти е старо мањачиште, се имам впечаток како да го ложеше тоа девојчето пилот што му беше ко-водител. :D
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Аеромитинг Батајница 2012

Post by dragan_mig31 »

Тие девојчињата не беа пилоти.Имаше едно 10 цури у летачки комбинизони,све манекенки :)
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 23:39
Location: New Foxсиче!
Contact:

Re: Аеромитинг Батајница 2012

Post by KVARK »

dragan_mig31 wrote:Тие девојчињата не беа пилоти.Имаше едно 10 цури у летачки комбинизони,све манекенки :)

Ко-коментатори на официјалниот пренос на РТС-1, заедно со Лазања беа некој мајор (пилот на Г-4) и една млада подпоручничка која лета на Г-4. На неа мислеше Алвар.
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30398
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Аеромитинг Батајница 2012

Post by alvarhanso »

KVARK wrote:
dragan_mig31 wrote:Тие девојчињата не беа пилоти.Имаше едно 10 цури у летачки комбинизони,све манекенки :)
.... и една млада подпоручничка која лета на Г-4. На неа мислеше Алвар.
Yup, на неа. Сандра Радованович. :)
http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbij ... ba-od-rode" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1010652" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Аеромитинг Батајница 2012

Post by dragan_mig31 »

Ааа да да :D сеа им текна.Вамо имаше некои званични коментатори еден лигуш глумец облечен у летачко одело и некои шмизли тамо и еден мајор мислам беше што е екчуал пилот и мислам дека му се темнеше пред очи од коментарите на овие.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Аеромитинг Батајница 2012

Post by dragan_mig31 »

Одлични фотки Филип :)
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 23:39
Location: New Foxсиче!
Contact:

Re: Аеромитинг Батајница 2012

Post by KVARK »

@filipv

Можам само да замислам колку ќеф ти направи ЕФ? :D

Браво за сликите!
:bravo:
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
User avatar
apo_bullseye
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1695
Joined: 26 Feb 2010, 13:53
Location: Скопје
Contact:

Re: Аеромитинг Батајница 2012

Post by apo_bullseye »

Дефинитивно ЕФ-2000 направи такво шоу, што другите авиони делуваа тапа у споредба со него ! Како само грмеше :)

Миг-29М2 испадна огромно срање, тотално разочаран. Исто така солото на Стрижи не беше лошо.

Газелите, орлите, супергалебите беа топ, мислам дека го дадоа максимумот.

А тој лудакот со Спартанот алал да му е ! Дефинитивно италијаните беа ѕвездите вчера.

Се на се, одлично си пројдовме.
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 26342
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Re: Аеромитинг Батајница 2012

Post by dragan_mig31 »

Добар беше догфајтот меѓу двата миг-29ки.Али МИГ-21 вс МИГ-29 беше врв
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Аеромитинг Батајница 2012

Post by karamba »

Филип не знам за другите слики али овие одбраниве што ни ги пушти сега се гром, не можам да издвојам една да речам е оваа е *д бест* сите се екстра :bravo:

Штом ние на ТВ го чувме ЕФ како рика, ондак таму на лице место било гарант померање на дијафрагма во стомак :) него ај кажете во живо кој правеше помал заокрет ЕФ2000 или МиГ-29 М2-ката, како изглеаше тоа на лице место?
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest