Појacoт ГАЗА

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9004
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Појacoт ГАЗА

Post by Bobo »

Iko wrote:A na kogo vekje mu e gajle za megjunarodno pravo ili "pravda"?!?
На професориве на факс за МЈП ( Меѓународно јавно право ) и МПП ( Меѓународно приватно право) и на студентиве да земат тоа да положат. На други и не баш им е битно :D
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 9458
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Појacoт ГАЗА

Post by James »

Zavisi na koj kako mu odgovara. U sustina tie so najvise go prekrsuvaat, najvise i cmizdrat.
User avatar
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1958
Joined: 13 Apr 2011, 19:17
Contact:

Re: Појacoт ГАЗА

Post by Вељо »

https://www.rt.com/news/455876-israeli- ... e-pornhub/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 9458
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Појacoт ГАЗА

Post by James »

Ja mislev stvarno nekoj skandal, oti ovie politicarive nivni a imaat nekoj domakji skandal odma pocnuat rat.
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 42196
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Појacoт ГАЗА

Post by Iko »

Ne e bash direktno povrzano so Gaza - ama tuka nekade kje da e...

https://a1on.mk/archives/1036323" onclick="window.open(this.href);return false;

I reakcijata na Bibi:

http://www.youtube.com/watch?v=wcinzmfZeCc" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 9458
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Појacoт ГАЗА

Post by James »

On najmalku ima pravo da mu prigovara na Netanjahu.
User avatar
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1958
Joined: 13 Apr 2011, 19:17
Contact:

Re: Појacoт ГАЗА

Post by Вељо »

https://tocka.com.mk/vesti/306201/izrae ... ja-vo-gaza" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 9458
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Појacoт ГАЗА

Post by James »

Opa twitter wars here we go..

Koa ke pocnat sea i bibi i erdo zakani, bre bre
User avatar
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4547
Joined: 13 Dec 2017, 11:54
Contact:

Re: Појacoт ГАЗА

Post by filipv »

Да престане лудилото?? Ти ракетираат станбени квартови, и луд си ако се браниш?

Како би реагирала Турција кога Курдите би почнале да гаѓаат станови со факин балистички ракети? Чисто сумњам дека би биле понежни од евреите. Напротив.
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 42196
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Појacoт ГАЗА

Post by Iko »

James wrote:Opa twitter wars here we go..


Image
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Појacoт ГАЗА

Post by kocov »

Џабе тие е ирон дом и ракета од 40 илјади долари кога еден балон од 50 денари наполнет со 2 литра на плин и некој врзал некоја примитивна експлозивна или запалива направа пак ти врши напади.
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 9458
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Појacoт ГАЗА

Post by James »

Se dogovorile so teroristite

https://m.dw.com/mk/" onclick="window.open(this.href);return false;примирје-во-конфликот-меѓу-израел-и-палестинците/a-48614571
User avatar
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 6624
Joined: 02 Jul 2014, 19:44
Contact:

Re: Појacoт ГАЗА

Post by Zoran MAF »

James wrote:Se dogovorile so teroristite

https://m.dw.com/mk/" onclick="window.open(this.href);return false;примирје-во-конфликот-меѓу-израел-и-палестинците/a-48614571
Свигало или не Хамс е Фактор на кој мора да се смета. https://en.wikipedia.org/wiki/Hamas" onclick="window.open(this.href);return false;
и офоцијалниот веб сајт

http://hamas.ps/en/page/2/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Појacoт ГАЗА

Post by kocov »

Ракетата од секогаш било оружје за терор на пример русите во војната во 1829 година со османлите целосно ја заплиле Варна и нормано потоа се свртиле и кон Истанбул и отоманците рекле ок да ја потпишме тоа што барате односно независност за грција и автономија за србија.Исто го направиле и Бритнаците за време на Наполеоновите војни кога испалиле 40 илјади ракети на Копенхаген при тоа целосно уништувајки го .
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1958
Joined: 13 Apr 2011, 19:17
Contact:

Re: Појacoт ГАЗА

Post by Вељо »

https://tocka.com.mk/vesti/306579/izrae ... t-na-tramp" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Појacoт ГАЗА

Post by kocov »

Оваа лесно поминува кај нас во Македонија ние да бевме без проблем ке потпишевме све.Но кај Палестинците кој сега се целосно под влијаније на Иран и Турција тешко дека ке помини особено тоа хамас да си го предаде целото оружје тое е тешко .Ајде да речиме хамас ке го предаде а со прајме со хезболах? Додека за американската помош во оружје па тие скоро 60 години ги вооружуват еверите така ништо ново.
Инаку тие сакат да напрат тунел мегу газа и западниот брег во должина од 30 кми порано е нудено уште во 2009 година но се тое илузија на администрациајта на Трамп ништо друго .
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 9458
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Појacoт ГАЗА

Post by James »

http://www.youtube.com/watch?v=PCIE8AYYA4c" onclick="window.open(this.href);return false;

Palestinska avijacija....
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 30398
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Појacoт ГАЗА

Post by alvarhanso »

Па... боља е од нашата.
User avatar
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1958
Joined: 13 Apr 2011, 19:17
Contact:

Re: Појacoт ГАЗА

Post by Вељо »

https://twitter.com/EndGameWW3/status/1 ... 88800?s=20" onclick="window.open(this.href);return false;
Nova intifada?
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 13699
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Појacoт ГАЗА

Post by karamba »

Луда куќа се овие све :?
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests